کاربران محترم ،نامه گذشته مردم شهیدپرور بسطام خطاب به ریاست محترم جمهوری را برای یادآوری مجدد خدمت شما دوستان عزیز قرار دادم

 *برای حل مشکلات بخش بسطام چاره ای جز شهرستان شدن نداریم*
                                                              
         
باسمه تعالی

ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر محموداحمدی نژاد
با درود و سلام و عرض ادب و احترام خدمت مقام معظم رهبری امام خامنه ای و با عرض سلام و خسته نباشید خدمت حضرتعالی و دولت خدمتگزار و عدالت محور.
(اینجا منطقه  عالم خیز است ، منطقه معلمان دین و اخلاق) مقام معظم رهبری.
آری مقام معظم رهبری چقدر زیبا و بجا این منطقه را توصیف فرموده اند، این منطقه(بسطام) زادگاه عالمان بزرگی همچون آیت ا... العظمی سید محمود شاهرودی و مهد عرفان ایران است و در هیج جای عالم مکانی را نمی یابید که دورکن بزرگ عرفان درفاصله ای درحدود 15کیلومتر از هم آرمیده باشند،عارفانی باآوازه جهانی همچون بایزید بسطامی وشیخ ابوالحسن خرقانی وزادگاه علما و مشاهیر بنامی ازجمله فروغی بسطامی است.منطقه ای با مردمانی خونگرم و با صفا و سختکوش ، مردمی ولایتمدار و پایبند به اصول انقلاب و اسلام.

مردمانی که از ابتدای انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس تاکنون از جان و مال خویش دریغ ننموده و با تقدیم صدها شهید در تمامی صحنه ها حضور داشته و وفاداری خود را به آرمانهای امام راحل عظیم الشان قدس سره شریف وجانشین خلف ایشان حضرت آیت ا... العظمی امام خامنه ای بارها وبارها به اثبات رسانده اند،منطقه بسطام دارای آب وهوای متنوع وگونه های نادر گیاهی وجانوری است،منطقه ای با مزیت های فراوان که به اختصار به بعضی ازآنها اشاره می شود.
1- وجود مرقد نورانی امامزادگان متعدد در این منطقه بویژه امامزاده محمد بن جعفر صادق (ع) در بسطام وامامزاده ابراهیم برادر امام رضا (ع) در روستای قهج و امامزاده معصوم زاده در قلعه نو خرقان و امامزاده سراوین قطری وامامزاده سید ابوالقاسم در بسطام و.......
2- برپایی 3نماز جمعه درشهرهای بسطام،کلاته خیج و مجن.
3- قرارداشتن ماسوله کویر یعنی شهر مجن در این منطقه.
4- همانطورکه اشاره شد وجود آرامگاه 2رکن بزرگ عرفان ایران یعنی بایزید بسطامی در شهر بسطام وشیخ ابوالحسن خرقانی در قلعه نو خرقان.
5- منطقه حفاظت شده خوش ییلاق که کلکسیونی از گونه های گیاهی و جانوری را درخود جای داده است.
6- جنگلهای رویایی و کم نظیر ابر و اولنگ که بسیار دیدنی و زیباست و گونه های نادر گیاهی از جمله درخت سرخدار را درخود جای داده و از مناطق مهم گردشگری کشور بحساب می آید و بی جهت نیست که منطقه بسطام را قطعه ای از بهشت خوانده اند.
7- روستای میغان با تقدیم بیشترین شهید در دوران دفاع مقدس(به نسبت جمعیت) بالاترین درصد شهید و رتبه اول را از این لحاظ در سطح کشور داراست.
8- از همه مهمتر وجود مردمانی باصفا،خونگرم،بافرهنگ، ولایت مدار،با بصیرت و با پیشینه ای با قدمت چندین هزار ساله از مزیتهای دیگر این منطقه می باشد.
9- شهر بسطام از دیرباز دارای 2حوزه علمیه(برادران و خواهران) است که بزرگانی مانند آیت ا...العظمی سید محمود شاهرودی نیز در آن تلمذ نموده اند و منطقه ای عالم خیز است و چندین و چند مزیت دیگر که در این مجمل نمی گنجد.
*- اما جناب آقای رئیس جمهور:
شهر بسطام با قدمت تمدنی 8000ساله ازسال 1335 دارای شهرداری است و منطقه بسطام نیز با وجود جاذبه های گردشگری متعدد و قطب کشاورزی استان و جمعیتی بیش از 50000 هزار نفر در طی 3سفر استانی حضرتعالی وهیات محترم دولت به استان سمنان متاسفانه مورد کم توجهی وبی مهری قرارگرفته و از مصوبات سفرهای استانی مقدار ناچیزی به این بخش اختصاص یافته وهمین مقدار اندک هم اجرایی نشده است از جمله احداث سردخانه و مرکز بین المللی گردشگری و مرکز بزرگ فرهنگی و هنری و.....
*- جناب آقای رئیس جمهور:
مردم بخش بسطام حضوری پرشور در حماسه های سوم تیر و 9دی و محکومیت فتنه 88 داشته اند.
*- جناب آقای رئیس جمهور:
مردم بخش بسطام در 2دوره انتخابات ریاست جمهوری با توجه به شعارهای عدالت محوری و پایبندی حضرت عالی به اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه و ارادت حضرتعالی به مقام معظم رهبری(مدظله) بیشترین رای را به شما داده اند و انتظار توجه بیشتری به این منطقه راداشته ودارند.
*- جناب آقای رئیس جمهور:
درد مردم ما بیکاری،مسکن و ازدواج جوانان،توزیع ناعادلانه امکانات و بی عدالتی است.
*- جناب آقای رئیس جمهور :
بسیاری از دوایر و شعبات ونمایندگی های ادارات در بسطام بعنوان مرکز بخش به علت نزدیکی به شاهرود در این شهر دایر نشده است و این خیلی باعث آزردگی و رنجش مردم منطقه شده است.
*- جناب آقای رئیس جمهور:
عمده کسب و کار مردم بخش بسطام کشاورزی است و باتوجه به اینکه بسطام بعنوان قطب و ناحیه کشاورزی شناخته شده متاسفانه از احداث و استقرار واحدهای صنعتی در آن جلوگیری بعمل آمده و از این جهت بعلت نبود صنایع تبدیلی و شهرک های صنعتی خسارتهای زیادی به مردم این منطقه وارد شده است
*- جناب آقای رئیس جمهور:
درد و رنج کشاورزان و دامپروران را به که باید گفت که هر روزه می نالند،متاسفانه علی رغم اینکه بخش ما را قطب کشاورزی می انگارند اما توجهی به کشاورزان و دامپروران نمی شود این عزیزان در حال نابودی هستند تقاضا داریم حضرتعالی دستور فرمائید گزارشی از بررسی مشکلات آنان تهیه شود و دستورات مقتضی صادر گردد.
*- جناب آقای رئیس جمهور :
بخش بسطام با وجود 50000 هزار نفرجمعیت و جوان ورزش دوست و بویژه فوتبالی،فاقد یک زمین فوتبال ، نه چمنی بلکه حتی خاکی است.
*- جناب آقای رئیس جمهور:
احداث کارخانه سیمان که جزو سامانه های آلاینده بحساب می آید در سالهای قبل از ریاست جمهوری حضرتعالی در محدوده شهر بسطام ،از طرفی به کشاورزی و باغات و مزارع خسارت زده و از طرفی باعث افزایش بیماریهای تنفسی و آلرژیک در بین مردم شده است. لذا هزینه احداث نابجا و غیراصولی آن در این منطقه آن است که درصد بیشتری از عوارض آن به شهر بسطام تعلق گیرد.
*- جناب آقای رئیس جمهور:
منطقه بسطام باوجود 50000 هزارنفر جمعیت فاقد حتی یک بیمارستان است.
*- جناب آقای رئیس جمهور:
اکثر روستاهای تابعه این بخش از آب آشامیدنی سالمی برخوردار نیستند از جمله روستای میغان و.....
*- جناب آقای رئیس جمهور
کوهرنگ استان چهارمحال بختیاری با وجود 39000 هزارنفر جمعیت و مهدیشهر با 36000هزار نفرجمعیت و گرمه و جاجرم در استان خراسان شمالی با وجود نزدیکی به هم(به فاصله 5کیلومترازهم) و با جمعیت کمتر شهرستان هستند ومناطق میامی وآرادان با وسعت و جمعیت و مزیت ها و زیرساختهای کمتر با لطف دولت خدمتگزار به شهرستان ارتقاء یافتند، مبارکشان باشد، اما با توجه با شعار عدالت محوری حضرتعالی آیا بخش بسطام با وجود مزایای ذکرشده و با 50000هزارنفر جمعیت شایسته ارتقاء به شهرستان نیست؟
*- جناب آقای رئیس جمهور
در پی سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری در آبان 85 به استان سمنان بیش از 230 میلیارد تومان اعتبار به این استان اختصاص یافت که باز منطقه و شهربسطام مورد بی مهری واقع شد و مقدار بسیار ناچیزی از این اعتبارات به بخش ما تعلق گرفت،چرا؟؟
*- جناب آقای رئیس جمهور:
با توجه به شعار عدالت محوری حضرتعالی شهر بسطام فاقد حتی یک مرکز دانشگاهی است و واحد دانشگاهی موجود نیز با تابلو و نام شاهرود است (دانشکده کشاورزی شاهرود).
*- جناب آقای رئیس جمهور:
بخش بسطام با وجود 50000 هزارنفر جمعیت فاقد یک مرکز فرهنگی- هنری و حتی یک سالن سینماست.
ووو...... و تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.
جناب آقای احمدی نژاد عزیز،مردم منطقه بسطام انتظار و توقع دارند در سفر آتی و دور چهارم به استان سمنان در این بخش نیز شخصا حضور یافته و از نزدیک با مشکلاتشان آشنا شوید .ما بی صبرانه منتظر حضور سبزتان با خبرهای خوشحالی وبادستان پر هستیم.
اما اهم خواسته های بحق مردم منطقه بسطام به شرح ذیل می باشد :
1- ارتقاء شهر گردشگری بین المللی بسطام به شهرستان گردشگری بین المللی بسطام به مرکزیت شهر بسطام و شامل سه بخش:مرکزی،کلاته خیج و خرقان .
2- احداث یک بیمارستان 100تختخوابی ویژه شهرستان بسطام.
3- احداث یک شهرک صنعتی با محوریت صنایع تبدیلی در بسطام جهت حل مشکلات کشاورزان و دامداران عزیز و بیکاری جوانان.
4- ارتقاء دانشکده کشاورزی بسطام به دانشگاه کشاورزی.
5- میزان بیشتری(70%) از عوارض کارخانه سیمان به شهر بسطام تعلق گیرد.
6- عملیات ساخت جاده بسطام (شاهرود)- علی آبادکتول اجرایی شود.
7- از پروژه انتقال آب قطری به شاهرود سهمی هم به مناطق عبوری خط لوله آن تعلق گیرد.
8- احداث شهرک سینمایی در منطقه بسطام(خیج) که زادگاه فرزند فرهیخته و نامی خود سید داود میرباقری است.
9- در اتمام سد مجن تسریع و موضوع سد کلاته خیج و آغاز این پروژه مورد توجه جدی قرار گیرد.
10- ارتقاء شهرهای کلاته خیج و خرقان به بخش.
11- ارتقاء روستاهای قلعه نو خرقان و میغان به شهر.
12- تعریض و بهسازی راههای روستایی.
13- تامین اعتبار برای احداث بزرگراه بسطام(شاهرود)-گرگان که بعلت کمبود اعتبارات متوقف گردیده است.
14- اعتبار مورد نیاز برای اتمام و به بهره برداری رسیدن پروژه هتل مهمانسرای امام زاده محمد (ع) واقع در جنب میدان ورودی بسطام تامین شود.
15- بخش بسطام بعنوان قطب گردشگری نیازمند توجه بیشتری از طرف سازمان میراث فرهنگی برای جذب گردشگر می باشد.
16- فضای مسجد جامع بسطام جوابگوی خیل عظیم عاشقان و محبان و نمازگزاران جمعه نیست ؛ فلذا جهت ساخت مصلای نماز جمعه فکری شود.
17- ساخت تله کابین در جنگلهای زیبا و رویایی ابر و اولنگ خواسته مهم دیگر این منطقه است.
18- تخصیص اعتبار برای کشاورزان و دامداران ازمحل یارانه برگشتی از محل هدفمندکردن یارانه ها به بخشهای صنعت و کشاورزی جهت توانمندسازی و پیشگیری از ورشکستگی آنان.
19- فاضلاب شهری بسطام اجرایی شود.
باآرزوی توفیق وسلامتی برای مسئولان نظام بویژه مقام معظم رهبری و حضرتعالی
مردم شهیدپرور بخش بسطام

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 5 آذر 1391    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام،     |
نظرات()