امام جمعه بسطام گفت: تجلیل از مقام معلم به معنای تقدیر از علم ،دانش ،اندیشه و فرهنگ یک جامعه است.


به گزارش بسطام نیوز و به نقل از فارس ،حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی رضوی‌نسب عصر امروز در دیدار با مدیر آموزش و پرورش بسطام اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامی با شناخت صحیح از متفکران و اندیشه‌پردازان انقلاب اسلامی و کینه‏ای که این انقلاب داشتند، دست به ترور زدند و استاد مطهری را که به عنوان مغز متفکر و اندیشه‌پرداز انقلاب بود، به شهادت رساندند.

وی افزود: دشمنان نظام به خیال خام خود می‏خواستند از حرکت این انقلاب بکاهند اما مانند همیشه ناکام ماندند.

امام جمعه بسطام در سخنانی با گرامیداشت یاد معلم شهید استاد مطهری و هفته بزرگداشت مقام معلم و ماه مبارک رجب بیان کرد: از خدا می‏خواهیم که ما را در راهی که در آن قدم برمی‌داریم و خدمت می‌کنیم، موفق بدارد.

رضوی‌نسب خاطر نشان کرد: شهید مطهری با مقابله تمام قد با انحرافات و التقاط و روشنگری‌های دشمنان داخلی و خارجی و دگراندیشان، اندیشه‌های ناب اسلامی را برای همگان تبیین و تشریح کرد و سبب حفظ آن شد.

وی با اشاره به کتب شهید مطهری بیان کرد: امام خمینی(ره) ،کتب شهید مطهری را فاقد مشکل عنوان می‏کند و رهبر فرزانه انقلاب تأکید بر استفاده از کتب شهید مطهری در مدارس و دانشگاه‌ها دارند که این باید مورد توجه همه مسئولان قرار گیرد.

امام جمعه بسطام گفت: احترام به معلم، احترام به فرهنگ و هنر و دانش یک جامعه است و باید تلاش کنیم فرهنگ استادی و شاگردی و احترام به بزرگان را در جامعه نهادینه کنیم


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام، اخبار استان سمنان،     |
نظرات()