سید محمد رضا هاشمی معاون استاندار سمنان و فرماندار ویژه شهرستان شاهرودبرنامه های دومین روز از دهه مبارک فجر با حضور فرماندار ویژه شهرستان شاهرود و تنی چند از مسئولان نهادهای اجرایی در بخش بسطام پیگیری و در این راستا سه طرح عمرانی افتتاح و دو پروژه کلنگ زنی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شهرهای بسطام، کلاته خیج و روستای قلعه نو خرقان از صبح امروز میزبان دولتمردان شهرستان شاهرود، برای افتتاح سه طرح عمرانی و دو پروژه کلنگ زنی با مجموع اعتبار۴۵ میلیارد ریال بودند.

آیین دومین روز از دهه مبارک فجر۹۳ با ادای احترام به مقام شامخ شهدای شهر کلاته خیج توسط مسئولان و مدیران حوزه شهرستانی آغاز و با حضور در بیت امام جمعه کلاته خیج و دیدار با خانواده معظم شهدای این شهر ادامه یافت.

سید محمد رضا هاشمی معاون استاندار سمنان و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود

دستاوردهای انقلاب مدیون خون پاک شهدا است

معاون استاندار سمنان و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود در دیدار با امام جمعه کلاته خیج، ضمن تاکید بر دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی برای کشور و نظام، گفت: یکی از مهمترین برکات انقلاب اسلامی ما نماز عبادی سیاسی جمعه است که به حمدلله امروزه در همه شهرهای کشور به صورت مرتب برگزار می شود.

سید محمد رضا هاشمی، با اشاره به خون پاک شهدای انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: امروزه شاهد هستیم که خدمتگزاران مردم در دور ترین نقاط کشور به خدمت می پردازند و این نعمات به برکت خون پاک شهدا است.

وی افزود: امیدواریم همه ما به نحوی برای مردم انجام وظیفه کنیم که در نهایت شهدا از رفتار ما راضی باشند.

ملت ایران زیر بار ستم و ظلم نمی روند

امام جمعه کلاته خیج نیز در این دیدار، ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، گفت: دهه فجر نشان دهنده یک پیام از سوی ملت ایران است و آن این است که زیر بار ستم و ظلم نخواهیم رفت.

حجت الاسلام حمید رضا شکری، با بیان اینکه انقلاب تنها برای براندازی یک نظام شکل نگرفت، اظهار داشت: انقلاب ما صرفا تغییر یک حکومت نبود، بلکه هدف از قیام مردم ما به رهبری امام راحل، احیای مکتب و باورهای قلبی مردم به دین اسلام بود.

وی افزود: یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی، احیای دین و آوردن اسلام به صحنه سیاست و اجتماع بود و این در حالی رخ داد که بسیاری از دانشمندان غربی مانند مارکس، تجمیع سیاست و دین را امری محال و کهنه پرستی می دانستند.

سید محمد رضا هاشمی معاون استاندار سمنان و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود

خدمتگزاری به مردم عبادت است

امام جمعه کلاته خیج، خدمتگزاری به مردم را عبادت خواند و ابراز داشت: دین برای این به جامعه بازگشته است که در خدمت مردم باشد، محرومیت زدایی کند و شاکله زندگی مردم را تصحیح کند لیکن در زمان طاغوت کسی نمی توانست حتی با یک مسئول اجرایی سخن بگوید اما امروزه به برکت انقلاب همه مسئولان ما خدمتگزار و در کنار مردم هستند.

شکری خاطرنشان کرد: یکی از دلایل مهم محبوبیت امام (ره) و مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی، این است که ایشان، خدمت به محرومان و مستضعفان جامعه را در دستور کار قرار داده اند.

وی ادامه داد: پس باید گفت که روحانیت به رهبری امام در برابر ظلم قیام کرد تا علاوه بر سرنگونی ظلم و ستم، دین را در زندگی مردم پر رنگ، اثر گذار، جاری و ساری کند.

افتتاح سه طرح عمرانی در کلاته خیج و قلعه نو خرقان

افتتاح ایستگاه اقلیم شناسی در مجموعه شهرداری کلاته خیج با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و با تجهیزاتی از قبیل دمانگار، رطوبت نگار، بادسنج و دکل ده متری و همچنین افتتاح شبکه گازرسانی به مجموعه مسکن مهر این شهر با احداث علمک های گازرسانی به منازل مسکونی از جمله پروژه های افتتاح شده در کلاته خیج بودند.

همچنین پروژه برق رسانی ۲۰کیلو ولت به مجتمع شهرک صنعتی قلعه نو خرقان برای روشنایی معابر، در زمینی به مساحت ۳۰هکتار و با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال از محل اعتبارات عمرانی بخشداری بسطام صبح امروز با حضور تنی چند از مسئولان شهرستانی افتتاح شد.

سید محمد رضا هاشمی معاون استاندار سمنان و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود

کلنگ زنی ۲ پروژه عمرانی در بسطام

دولتمردان شهرستان شاهرود همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر، با حضور در شهر بسطام آئین کلنگ زنی پروژه تجاری اداری شهرداری این شهر با اعتباری بالغ بر ۱۰میلیارد ریال از محل سرمایه گذاری بخش خصوصی و همچنین سایت مشارکتی تفریحی اسکانی چغولگیر در زمینی به وسعت پنج هکتار و با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با اعتباری بالغ بر ۳۰میلیارد ریال، را به انجام رساندند.

مردم سرمایه های اصلی نظام هستند

 فرماندار ویژه شهرستان شاهرود با حضور در مسجد جامع بسطام، ضمن گرامیداشت مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی، مردم را سرمایه های اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: باید به گونه ای تلاش کرد تا اعمال مسئولان هم مورد عنایت مردم و هم مورد رضایت پروزدگار واقع شود.

سید محمد رضا هاشمی، ضمن تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: برجسته ترین دستاورد انقلاب اسلامی، عزت و سربلندی است که امروزه کشور عزیزمان نه تنها در منطقه، بلکه در دنیا به آن زبانزد است.

وی افزود: دومین دستاورد اساسی انقلاب اسلامی را می توان امنیت برشمرد چراکه امروز در میان آتش نمرودیان زمانه، ملت شریف ایران اسلامی مانند جزیره ای با امنیت و آسایش زندگی می کنند لیکن اگر می خواهیم قدر این نعمت ناشناخته را بدانیم باید از مردم عراق و سایر کشور ها در این باره پرسش کنیم.

سید محمد رضا هاشمی معاون استاندار سمنان و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود

ضرورت حفظ حرمت خون پاک شهدای انقلاب

معاون استاندار سمنان، با تاکید بر ضرورت حفظ حرمت خون پاک شهدای انقلاب، تصریح کرد: امروزه این امنیت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی، مدیون مجاهدت ها و خون های پاک شهدا، ولایت، رهبری و پشتیبانی مردم عزیز از نظام است.

هاشمی، با بیان اینکه ملت بزرگوار ایران اسلامی صاحبان اصلی نظام و انقلاب هستند، تاکید کرد: باید با تاسی از حضرت علی(ع) که فرمودند کارگزاران نظام موظف به تشریح عملکرد خود برای مردم هستند، عملکرد مسئولان را به سمع و نظر ملت شریف برسانیم.

وی ادامه داد: مردم ما هشت سال جنگ تحمیلی، تحریم ها، فشارها، جنگ نفت و مقاومت اقتصادی را تجربه کردند، لیکن با همه این احوال باز هم به پیشرفت دست یافتند و امروزه شاهد ترقی نظام اسلامی در همه زمینه های علمی، نظامی، تکنولوژیک و ... هستیم.

دهه فجر فرصت مناسبی برای اطلاع رسانی خدمات نظام

مقام عالی دولت در شهرستان شاهرود، با بیان اینکه ما مسئولان بدهکار و وامدار مردم هستیم، ابراز داشت: باید دستاوردهای انقلاب اسلامی مانند امکانات زیرساختی از قبیل گاز، آب، برق، بهداشت و درمان و ... را برای مردم بازگو کنیم.

هاشمی، خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران خدمات خوبی برای مردم انجام شده اما بازهم معتقدیم باید به جایی رسید که دیگر روستائیان عزیز در هیچ زمینه ای دغدغه نداشته باشند.

وی ادامه داد: دهه فجر انقلاب اسلامی فرصت مناسبی برای اطلاع رسانی خدمات دولتی در شهرها و روستاهای ایران اسلامی است که نمونه آن روز گذشته با آئین نمادین کاروان سلامت در شاهرود مشاهده شد لیکن این قبیل موارد می تواند در جذب هرچه بیشتر خیران حوزه درمان موثر باشد.

سید محمد رضا هاشمی معاون استاندار سمنان و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود

بیمه سلامت ایرانیان یکی از کارهای ارزشمند دولت تدبیر و امید

فرماندار ویژه شهرستان شاهرود، با اشاره به طرح جامع سلامت دولت یازدهم، گفت: یکی از کارهای ارزشمند دولت تدبیر و امید موضوع طرح جامع بیمه سلامت ایرانیان است چراکه تا پیش از این مردم ما مخصوصا در روستاها در هنگام بیماری دو دغدغه اساسی تامین هزینه ها و تالم بیماری را به دوش می کشیدند.

هاشمی، تاکید کرد: امروزه به حمدلله در حوزه درمان و بیمه سلامت خوشبختانه هیچ خانواده ای نیست که در بازپرداخت های درمانی مشکل عمده ای داشته باشد.

وی افزود: کنترل تورم، امید بخشی در جامعه، نگاه خاص به مناطق محروم و روستایی و همچنین پیگیری پروژه های مورد مطالبه مردم از دیگر مواردی است که در دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای بر روی آنها است.

نگاه ویژه دولت به روستاها و مناطق محروم

معاون استاندار سمنان همچنین با اشاره به روز ملی روستا، اظهار داشت: پانزدهم مهرماه به عنوان روز ملی روستا نامگذاری شده که این موضوع نشان دهنده نگاه ویژه مسئولان به مناطق محروم و روستایی است.

هاشمی همچنین در تشریح برنامه های دهه فجر سالجاری در شهرستان شاهرود تصریح کرد: ۱۱۶پروژه در زمینه های مختلف عمرانی، کشاورزی، برق و نیرو، بهداشت و درمان و ... گوشه ای از این برنامه ها هستند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین پروژه های حوزه شهربسطام، آبگیری سد مجن است ادامه داد: بحمدلله در ایام دهه مبارک فجر این مهم در کنار بهره برداری از پروژه آبرسانی به ۲۳ روستا تحت عنوان شهدای گمنام، افتتاح بیمارستان ۱۶۰تخت خوابی فاطمیه و درمانگان شهر کلاته خیج انجام خواهد شد.

سید محمد رضا هاشمی معاون استاندار سمنان و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود

موضوع هسته ای فرا جناحی بوده و باید از آن حمایت کرد

مقام عالی دولت در شهرستان شاهرود مذاکره کنندگان هسته ای را سربازان نظام خواند و گفت: امروز همه دنیا در یک سوی میز مذاکره قرار دارند و تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان با پشتیبانی رهبر معظم انقلاب، دولت و مردم در سوی دیگر این میز نشسته است که این مهم نشان دهنده اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

هاشمی با تاکید بر اینکه موضوع هسته ای فراجناحی بوده و باید از تیم دیپلماسی کشور حمایت کرد افزود: ما باید یکصدا از تیم مذاکره کننده حمایت کنیم.

وی در خاتمه تصریح کرد: ملت همیشه درصحنه ایران با هدایت های مقام معظم رهبری و روحیه ولایتمداری درهمه عرصه ها پیروز و سربلند خواهند بود.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 13 بهمن 1393    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام، شهر مجن، شهر قلعه نو خرقان، شهر کلاته خیج، شهر شهیدپرور میغان،     |
نظرات()