مقبره امامزاده محمد (ع) بسطامهر شهری که جاذبه خاصی داشته باشد بانام همان جاذبه و علامت در بین شهرهای دیگر ممتاز و زبانزد می شود.


شهری بامسجد زیبا و یگانه اش ، دیگری با آرامگاه و زادگاه دانشمندی فرید، بلد دیگر با کاخ های شاهان گذشته، شهر دیگر با شهادتگاه امامی معصوم ،دیگر شهری با قصر طاغوت و فرعونی معروف و شهری دیگر به نام بسطام با آستانه مبارکه امام زاده محمد فرزند حضرت امام صادق (ع) که همچون نگینی قیمتی که برانگشتری است در میان شهر خورشید مانند نور معنویتش قلب مشتاقان را منور و جلا می بخشد.

بسطام شهری است که در صحنه تاریخ باستان با قدمت فراوانش روشنگر صفحات تاریک تاریخ گذشتگان است و این شهر بسطام است که در دل خاک خود یکی از جگرگوشه گان پیامبر خدا حضرت محمد بن عبدالله (ع) بعنوان امانت نگهداری می کند تا روزی که میعاد مخصوص است همراه با دوستان خود به خانواده خودش ملحق شود.

از شهر بسطام دربی به خانه رسول الله (ع) باز می شود و هر که از این درب وارد شود به خانه ای وارد می شود که آن خانه ی سعادت و رستگاری است.
بسطام شهری است که شهید و شاهد است بر دوستداران دوستان خدای تعالی.
بسطام مدفن و آرامگاه فرزانه مردی است از خاندان امامت و ولایت.
بسطام دربی بسوی رحمت خدا گشوده است.
در شهر بسطام جایگاهی خاص است که هرگاه از آن جایگاه از صفای دل ، خدای بزرگ خوانده شود، خداوند نیز به حرمت آن مقام و احترام آن محل اجابت خواهان کند.
در شهر بسطام پاره تن و جگرگوشه ششمین پیشوا و امام و رئیس مذهب امامیه با دلی پرخون که از روزگار و جور و ستم آن چشیده درجوار و قرب رحمت و نعمت حق تعالی آسوده آرمیده و دیدگان همیشه بازش نظاره گر کسانی است که از اخلاص برحرمش و مزارش قدم می گذارند و بر وی سلام و تحیت می گویند.
شهربسطام مقبره سیدی جلیل و شخصیتی باعظمت و آبرومندی بسیار محترم است که چون بین خلق و خدای یزرگ خلق میانجی شود پروردگار به احترام او میانجی گری و شفاعت را می پذیرد.
شهر بسطام بزرگ مردی را در دل خا ک خود پذیرفته که الطاف خفیه رحمانی را ظاهر گردانیده و امدادهای غیبی را آشکار نموده است .
شهربسطام اینک جاذبه و شهرتش مدیون امام جعفرصادق (ع) و فرزند دلبندش محمد است و هر جا نام بسطام گفته و برده شود مترادف همیشگی آن امامزاده محمد فرزند حضرت صادق (ع) است.

زیارت نامه

اَلسَّلامُ عَلَیکَ اَیُّهَا السَّیِدُ الزَّکِیُّ اَلطّاهِرُ الوَلیُّ وَ الدّاعِی الحَفِیُّ اَشهَدُ اَنَّکَ قُلتَ حَقاً وَ نَطَقتَ حَقاً وَ صِدقاً وَ دَعَوتَ اِلی مَولایَ وَ مَولیکَ عَلانِـیَهً وَ سِراً فازَ مُتَّـبِعُکَ وَ نَجی ُصَدِّقُکَ وَ خابَ وَ خَسِر مُکَذِّبُکَ وَالمُتَخَلِّفُ عَنکَ اِشهَد لِی بِهذِهِ الشَّـهادَهِ ِلاَکُونَ مِنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکَ وَ طاعَتِکَ و وَ تَصدِیقِکَ وَاتِّباعِکَ وَالسَّلامُ عَلَیکَ یا سَیِّدی وَ ابنَ سَیِّدی اَنتَ بابُ اللهِ المُـؤتی مِنهُ وَالمَأخُـوذُ عَنهُ اَتَیـتُكَ زائِراً وَ حـاجاتی لَكَ مُستَـودِعًا وَ ها اَنَا ذا اَستَـودِعُكَ دِینىِ وَ وَ امانَتِـى وَ خَواتِیـمِ عَمَلِى وَ جَوامِعِ اَمَلِى اِلى مُنتَـهى َجَلِى وَالسَّلامُ عَلَیکَ یا سَیِّد مُحَمَّدِ بنِ جَعفَرٌالصادِق(علیه السلام) کُن شِـفیعِی بِحَقِّکَ وَ بِحَقِّ جَـدِّکَ وَ بِحَقِّ آبائِـکَ الطَّیِّـبِینَ الطّاهِرِینَ المَعصُومِینَ وَ السَّلامُ عَلَیكَ وَ رَحمَهُ اللهِ وَ بَرَكاتُه

نوشته شده در تاریخ جمعه 1 فروردین 1393    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام، امامزاده محمد(ع)،     |
نظرات()