به مناسبت هفته کتاب، با برگزاری آیینی در عصر شنبه، از کتاب گنج و گنج نامه اثر سیدهادی میرآقایی رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری بسطام نیوز، در این آیین که جمعی از مسوولان شهرستان شاهرود حضور داشتند،علیرضا شاه حسینی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان سمنان گفت: کتاب گنج و گنجینه و فاطمه زهرا(س) که نتیجه پژوهش مولفان شهرستان است، برای علاقمندان مطالعه بسیار مفید می باشد.

در این آیین کتاب 'فاطمه زهرا(س) الگوی ماندگار ' اثر علی اکبر خواجه مظفری و 'گنج و گنجینه' معرفی گزیده ای از نسخ خطی مشاهیر بسطام ،اثر سید هادی میر آقایی رونمایی شد.


شاه حسینی تاکید کرد: نویسندگان زحمت های زیادی برای نوشتن یک کتاب متحمل می شوند که این به خاطر دوست داشتن خوانندگان است.


مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان با بیان اینکه در بیشتر شهرهای استان آیین رونمایی از کتاب و نشست کتابخوان برگزار شده است ،ادامه داد: در دورترین نقاط روستایی استان سمنان مانند حسین آباد کالپوش هم رونمایی از کتاب و نشست کتابخوان برپا شده است.


وی این آیین ها را حمایت از نویسندگان و مولفان خواند و تاکید کرد: ظرفیت و توانمندی های فرهنگ مکتوب را باید به عموم مردم معرفی کرد.


رییس اداره کتابخانه های عمومی شاهرود هم در این آیین گفت: برنامه های نشست کتابخوان و آیین های رونمایی از کتاب ها باعث معرفی بیشتر آثار مکتوب به علامندان کتاب و کتابخوانی است.


سیدابراهیم موسوی افزود: برنامه های ویژه ای در کتابخانه های عمومی روستاهای دور افتاده اجرایی شد که به همین خاطر روستای میقان شاهرود به عنوان روستای دوستدار کتاب در ایران اسلامی معرفی شده است.


سیدهادی میرآقایی ،نویسنده کتاب گنج و گنجینه معرفی گزیده ای از نسخ خطی مشاهیر بسطام هم گفت: برای گردآوری این کتاب زحمات فراوانی را کشیده شده و آثاری از قرن هشتم تاکنون جمع آوری شده است.


در این آیین همچنین از حسین افشین منش هم به خاطر ترجمه،گردآوری و تالیف 18 جلد کتاب در زمینه آموزش و مدیریت آموزشی با اهدای لوح تقدیر شد .

منبع :ایرنا

نوشته شده در تاریخ شنبه 22 آبان 1395    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام، مشاهیر شهرستان بسطام،     |
نظرات()