آتش سوزی کارخانه سیمان شاهرودفرماندار شاهرود با اشاره به مهار آتش سوزی کارخانه سیمان شاهرود، گفت: این حریق در انبار پاکت های سیمانی رخ داده و خوشبختانه به بخش های دیگر کارخانه سرایت نکرده است.

سید محمدرضا هاشمی درباره حجم آتش سوزی رخ داده امروز در کارخانه سیمان شاهرود، ابراز داشت: این حریق ساعت ۱۲ ظهر یکشنبه رخ داد و ماموران امداد و نجات کمی بعد از ساعت پنج عصر موفق به مهار کامل آن شدند که خوشبختانه در این حادثه تلفات انسانی به وقوع نپیوست و تنها انبار نگهداری کیسه های خالی سیمان در آتش سوخت.

وی افزود: در عملیات اطفای حریق این مجموعه، آتش نشانی شاهرود، مجن، بسطام، تیپ ۱۰محرم سپاه، قرارگاه عملیاتی لشکر۵۸تکاور ذوالفقار، منابع طبیعی، شرکت پخش فرآورده های نفتی و اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان حضور داشتند.

فرماندار شاهرود همچنین گفت: خوشبختانه با حضور به موقع ماموران امداد و اطفای حریق از سرایت آتش به بخش های حساس کارخانه سیمان جلوگیری شد و تنها بخش بارگیری و کیسه زنی این کارخانه در آتش سوخت که به دلیل پلاستیکی بودن جنس این مواد دود بسیار غلیظی محیط را فرا گرفته بود.

هاشمی با تاکید بر اینکه علت حادثه هنوز در دست بررسی است، ابراز داشت: میزان خسارات با بررسی کارشناسی مشخص می شود و هم اکنون نمی توان اظهار نظر کرد.

وی افزود: این حریق در بخش های حساس کارخانه سیمان رخ نداد لذا شاهد کنترل آن با تلاش گروه های امدادی بودیم.

علیرضا محمدی رئیس آتش نشانی و امداد و نجات شاهرود نیز با بیان اینکه ۴۰آتش نشان در عملیات اطفای حریق کارخانه سیمان شاهرود حضور داشتند، گفت: علت حادثه همچنان در دست بررسی است.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 12 دی 1395    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: اخبار استان سمنان، اخبار شهرستان بسطام،     |
نظرات()