کراپ‌شده - محمد رضا خباز استاندار سمناناستاندار سمنان در تشریح آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی و اقتصادی استان، گفت: ۸۰درصد اعتبارات طرح‌های استان ملی، ۱۸درصد استانی و مابقی از سایر منابع تأمین می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری بسطام نیوز، محمدرضا خباز در نشست ظهر شنبه کارگروه پیگیری مصوبات سفر استانی رئیس‌جمهور به سمنان در استانداری، ضمن بیان اینکه تأمین ۸۰درصد اعتبارات طرح‌های استان از منابع دولتی نشان از عزم ویژه دولت در بهبود شرایط این استان دارد، ابراز داشت: در استان پروژه‌های مهمی وجود دارد که اجرای آن‌ها ازلحاظ اقتصادی و توسعه می‌تواند در کشور اثرگذار باشد لذا این نگاه دولت به پروژه‌های استان، از نگاهی فراملی می‌آید.

وی افزود: برای مثال آزادراه حرم تا حرم و یا قطار برقی تهران-مشهد می‌تواند قفل ترافیکی شمال شرق را باز کند و از این منظر دارای اهمیتی استراتژیک برای ایران اسلامی است.

استاندار سمنان خطاب به مدیران استانی ضمن تأکید بر اینکه هیچ مدیری با نشستن در پشت میزش به تخصیص قابل‌توجه اعتبارات دست نمی‌یابد، گفت: امروز زمان تلاش مسئولان برای جذب اعتبارات ملی و سفر استانی ریاست‌جمهور است لذا اگر این فرصت‌ها از دست رود قطعاً مردم متضرر خواهند شد.

خباز بابیان اینکه مسئولان نباید به انتظار تخصیص اعتبارات از آسمان باشند، ابراز داشت: تا پیگیری مدیران درباره تخصیص اعتبارات نباشد، هیچ پروژه‌ای پیش نخواهد رفت لذا از مسئولان می‌خواهیم تا حداقل دوسوم وقت مدیریتی خود را در استان و در بین مردم بگذرانند تا نقشه‌ای کامل از مطالبات و نیازهای استان در حیطه وظایفشان ترسیم کنند.

وی افزود: اینکه بنشینیم تا اعتبارات به ادارات ما تزریق شود امری محال است و باید برای تخصیص بیشتر تلاش کرد و این طبیعت کار است که هر کس بیشتر در این راه تلاش کند، اعتبارات بیشتری به دست می‌آورد.

استاندار سمنان بابیان اینکه اعتبارات و بودجه استانی بسیار ناچیز است، گفت: مسئولان باید برای جذب بودجه کشوری بیشتر تلاش کنند چراکه تنها بودجه استانی راهگشا نیست همچنین مقوله دیگر که باید مدنظر مدیران باشد جذب سرمایه‌های بخش خصوصی است که این امر نیز با پشت میز نشستن میسر نمی‌شود.

خباز در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تأکید بر اینکه باید از اعتبارات استان درراه ترویج نشاط اجتماعی نیز استفاده کرد، گفت: امروز دو چالش مهم استان در مقوله نشاط اجتماعی نبود تالار بزرگ پذیرایی مناسب و بوستان درخورشان مردم است که در این راه نیز باید تمهیدات ویژه‌ای اندیشید.

وی افزود: برای رفع این مشکل هشت بوستان جدید و منحصربه‌فرد در هشت شهرستان استان سمنان احداث خواهد شد و معتقدیم که این بوستان‌ها می‌توانند تفرج را به استان بیاورند و نشاط اجتماعی را نیز افزایش دهند

نوشته شده در تاریخ شنبه 9 بهمن 1395    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: اخبار استان سمنان،     |
نظرات()