بازدیدکنندگان پایگاه خبری بسطام نیوز، به اطلاع می رساند از امروز روزشمار تاریخی شهرستان بسطام از تصویب تا کوتاهی و سنگ اندازی در اجرای مصوبه شهرستان را به اطلاع شما خواهیم رساند.

مصوبه شهرستان بسطام در تاریخ 92/1/18 به تصویب هیات محترم دولت وقت رسید و با تاخیری مشهود و قابل تامل و پس از 262 روز از تاریخ مصوبه  و 172 روز پس از ابلاغ مصوبه توسط معاون اول رییس جمهور گذشته به روزنامه رسمی کشور (92/4/15) بالاخره در تاریخ 92/10/4 و پس از تحولاتی که در کشور اتفاق افتاد ،در روزنامه رسمی کشور مجوز انتشار یافت.

طبق قوانین روزنامه رسمی کشور برابر ماده(۲) قانون مدنی ،قوانین پانزده روز پس از انتشار ،در روزنامه رسمی در سراسر کشور لازم‌الاجراست ،مگر آن که در خود قانون ترتیب خاصی برای موقع اجرا مقرر شده باشد.

هم اکنون بیش از 1000 روز از تاریخ انتشار مصوبه قانونی شهرستان بسطام در روزنامه رسمی کشور گذشته است!!!
حال با هم روزشمار تاریخی مصوبه قانونی شهرستان بسطام و عدم اجرای آنرا مرور می نماییم....

سه شنبه 1 اسفند 1391    
جلالی در دیدار با وزیر كشور خواستار شد: خواستار تسریع در شهرستان شدن بسطام هستیم.       

رئیس مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بسطام نیز با شهرستان شدن این منطقه ، كلاته خیج و قلعه نو خرقان استعداد بخش شدن را دارند و مناطقی همانند میقان و گلستان استعداد شهر شدن را دارا هستند.

چهارشنبه 2 اسفند 1391    
عضو شورای اسلامی بسطام در دوره های اول و دوم عنوان کرد: مسئولین شهرستان با دید باز به موضوع بنگرند و اسیر خواسته های نابحق عده ای نشوند!

نصرت ا... خدامی در ادامه تصریح کرد: همه شرایط شهرستان شدن بخش بسطام مهیا بود و طرح پشت در هیئت دولت بود که ناگهان موضوع مخالفت تعدادی از مسئولان مجن مطرح شد ؛ که پس از جلساتی متعدد تصمیم گرفته شد که طرح بدون مجن ارسال شود !

خدامی در ادامه افزود: مسئولینی که ادعای قانون پذیری و عدالت محوری دارند ،چرا قانون را دور زده و سعی میکنند قانون را به نفع خودشان تغییر بدهند ؛آیا به نظر شما اسم این کار خیانت نیست ؟!  
این خیانت به مردمی که اینگونه پای آرمانهای انقلاب و رهبری و خون شهدا ایستاده اند ،نیست ؟!              
مردم بسطام بهوش باشند که تعدادی از مسئولین قانون را به نفع خودشان عوض نکنند!

خدامی افزود: به ما میگویند شما که میخواهید به خواسته خودتان برسید کوتاه بیایید و به خاطر گرفتن امتیاز شهرستان باید از امتیازاتی هم صرفنظر کنید!      

شما دقت بفرمایید کجای دنیا شما مشاهده کردید ،جایی را ارتقا دادند و قسمتی از خاک آنجا را جدا کردند و امتیاز گرفتند ؟!      
البته امتیاز که نگرفتند ، امتیازاتی را هم دادند! 
سمنان 2 شهرستان مهدیشهر و سرخه را ارتقاء داد و از آنان حمایت کرد و درصدی از عوارض کارخانجات سمنان را به آنان اختصاص داد ،ولی شاهرود چه کار کرد؟!!

مسائل تفرقه افکنانه در شهرستان توسط عده ای مطرح میشود که دور از انتظار است ،کسانی که باید مردم را به آرامش و اتحاد دعوت کنند ،خودشان بلند گویی برای ایجاد اختلاف می شوند! 

وی خاطر نشان کرد:در طی سالیانی که شاهرود شهرستان شده است ،بنام جمعیت کل شهرستان که شامل بخش بسطام ،میامی و بیارجمند هم می شود ،اعتباراتی را گرفته اند و در شهر شاهرود هزینه کرده اند و اکثر امکانات درمانی ،بهداشتی ،آموزشی ،دانشگاهی و ورزشی را در شاهرود متمرکز کرده اند!

خدامی اضافه کرد :چنانچه توزیع امکانات متعادل و متوازن بود دیگر نیازی به ارتقای بخش نبود ،ولی اینگونه نبوده و مردم پیشرفت خود و بخش را در ارتقای شهر و بخش بسطام می دادند.     

وی در پایان تاکید کرد: بخش بسطام پرجمعیت ترین بخش در استان بوده و از لحاظ قدمت و میراث فرهنگی کهن و شخصیت های عرفانی آن آوازه جهانی داشته و از خیلی از شهرستانهای جدید استان ،استحقاق بیشتری داشته است ؛بنابراین از مسئولین خواهشمند است به خواسته بحق مردم بخش بسطام توجه نمایند.

شنبه 26 اسفند 1391(دیدار با استاندار سمنان) 
همگان بر هر چه سریعتر تبدیل شدن بسطام به شهرستان تاكید دارند
دكتر جلالی گفت: در ارتقای بخش بسطام به شهرستان ما از یك اجماع بسیار خوب برخورداریم و همگان بر هر چه سریعتر تبدیل شدن بسطام به شهرستان تاكید دارند و امید داریم مسئولین محترم در دولت به این خواسته به حق مردم با قید فوریت صحه بگذارند.

یکشنبه 18 فروردین 1392
شهرستان بسطام توسط هیات دولت مصوب گردید.

 

چهارشنبه 21 فروردین 1392

در آستانه آخرین سفر استانی هیات محترم دولت به استان که با در دست داشتن مصوبه 18/1/92 تصمیم به ابلاغ رسمی آن داشتند، ضمن مکتوم نگه داشتن موضوع، سه روز بعد و در این تاریخ(21/1/92) با اعزام نماینده(معاون سیاسی-اجتماعی فرمانداری) با تهدید عدم طرح موضوع ارتقاء بخش در جلسه هیات دولت در استان سمنان، خواستار تنظیم صورت جلسه و جدایی بخشی از سرزمین بسطام و الحاق به شاهرود می شوند که به ناچار صورت جلسه ای غیرقانونی تنظیم می شود و در آن مرز شاهرود و بسطام، جاده قدیم مجن در نظر گرفته می شود .

نکته: در انتهای این صورت جلسه غیرقانونی تاکید می گردد این صورت جلسه در صورتی اعتبار دارد که در همین سفر مصوبه شهرستان بسطام تصویب و اجرا گردد.

چهارشنبه 21 فروردین 1392

رئیس جمهور در دور جدید سفرهای استانی خود، امروز میهمان هم‌استانی‌های خود شده و یکصد و یکمین سفر استانی هیئت دولت را به سمنان اختصاص داده و در ادامه سفر میهمان مردم شهرستان شاهرود خواهد بود.

یک دانشجوی بسطامی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اختصاص اولین دور از چهارمین سفر هیئت دولت به استان سمنان و حضور شخص رئیس جمهور در شهرستان شاهرود، عمق توجه دولت به این شهرستان را که به فرموده رهبر معظم انقلاب "شهر معلمان دین و اخلاق " است را نشان می‌دهد. 

حسین مهاجر افزود: در همین راستا می توان برای آینده مردم بخش بسطام امیدوار بوده و شاهد باشیم كه با اعلام ارتقای بسطام به شهرستان، حماسهای دیگر توسط محمود احمدی نژاد برای تشکیل شهرستانی جدید در این منطقه بوجود آید.         
مردم بسطام انتظار دارند تا دولت عدالت محور امیدواری مردم بسطام را به واقعیت مبدل کند. 

وی تاکید کرد: مردم بسطام انتظار دارند که دولت عدالت محور با وجود پتانسیلهای عظیم و بی نظیر در این خطّه، امیدواری آنها را به واقعیت مبدل کند.    

مهاجر تاکید کرد: از اصلی ترین مطالبات مردم بسطام از رئیس جمهور و دولت، توجه ویژه به موضوع ارتقاء این بخش به شهرستان است، مردم این دیار در سالهای اخیر، شاهد مهرورزی دولت با بخشهای مختلف استان برای ارتقاء به شهرستان بوده اند لذا وجود برخی اختلاف سلیقه ها که مانع تحقق خواسته مردم بسطام شده، آنها را دچار غمی بزرگ کرده است.         

وی ادامه داد: انتظار بر حق مردم ما این است كه شخص احمدی نژاد با تشكیل كمیتهای ویژه، شخصاً بر روند اقدامات مربوط به ایجاد شهرستان بسطام مدیریت و نظارت كرده و مانع دخالت کسانی که با نظرات غیر كارشناسی و غیر عملی در سر راه خواست مردم قرار گرفته اند، شوند.

پنجشنبه 22 فروردین 1392

رییس جمهور: شهرستان بسطام که مصوب شده مگر اطلاع ندادند؟!! 

ایشان در انتها به شعارهای اهالی پرشور شهرستان بسطام (شهرستان شهرستان حق مسلم ماست )و پلاکاردهایی که در روبری جایگاه قرار داشت ابراز احساسات کردند و مردم بسطام را مورد تفقد قرار دادند و فرمودند: شهرستان بسطام که مصوب شده مگر اطلاع ندادند؟!!        

مردم قدردان بسطام با شعار احمدی احمدی تشکر تشکر و رئیس جمهور ما تشکر تشکر از ریاست محترم جمهور ابراز قدردانی نمودند.

یکشنبه 25 فروردین 1392  
جلالی تاکید کرد:بسطام ذخیره بزرگی برای ایران اسلامی/مسیر توسعه از بسطام می گذرد. 
نماینده مردم شهرستان های شاهرود، بسطام و میامی در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به موقعیت ممتاز شهرستان بسطام در زمینه های مختلف عرفانی، تاریخی و طبیعی اظهار داشت: این شهرستان ذخیره بزرگی برای ایران اسلامی است و رشد و توسعه آن به نفع منطقه است.

کاظم جلالی شب یکشنبه در مراسمی که به مناسبت شهادت دخت گرامی نبی مکرم اسلام، در صحن آستان مقدس امامزاده محمد(ع) بسطام برگزار شد، تصریح کرد: اگر ما به توسعه منطقه، استان و کشورمان می اندیشیم، یکی از مسیرهای توسعه از بسطام می گذرد.

وی با بیان اینکه در گذشته تاریخی که نام و نشان خاصی از مناطق دیگر نبود، بسطام منطقه ای نام و نشان دار بود؛ لذا توسعه آن نیز از ابتدا در نظر مسئولان قرار داشت. 

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه امروزه بزرگی به وسعت سرزمین نیست بلکه به میزان توسعه یافتگی است افزود: یک زمان افرادی تصور می کردند وسعت و بزرگی شاهرود مهمترین مسئله است و این شهرستان نباید تجزیه شود که بنده در جلسات مختلف گفتم که بعضی از کشورهای آفریقایی خیلی وسعت دارند، اما اکثرا گرسنه اند و در مقابل کشور کوچکی در اروپا مانند لوکزامبورگ، کشوری توسعه یافته است.

جلالی ادامه داد: این منطقه باید ارتقاء پیدا می کرد و امیدواریم به فضل الهی با توسعه مناطق همجوار به آرمان استان شاهوار برسیم.         

وی افزود: در راستای شهرستان شدن بسطام تلاش های بسیاری صورت گرفت تا اینکه بالاخره این مهم به سرانجام رسید و شهرستان شدن آن تصویب شد و امیدها برای رشد و پیشرفت منطقه بیشتر شد.  

عضو مجمع نمایندگان استان سمنان یاد آور شد: معمولا از زمان تصویب تا اعلام رسمی چند ماهی طول می کشد که ما تلاش خواهیم کرد این زمان کوتاهتر شود.      

وی بر استقرار هرچه زودتر ساختمان فرمانداری و ادارات دیگر در بسطام تاکید کرد و گفت: مردم بسطام در این مدت اخلاق مداری و منطق خود را نشان دادند.    

جلالی با یادآوری اینکه اهالی منطقه بسطام همیشه در شهادت طلبی، آرمان خواهی، عدالت طلبی و حمایت از امامت، ولایت و رهبری پیشتاز بوده اند، تصریح کرد: در این برهه تاریخی نیز اخلاق مداری و منطق این مردم قابل ستایش و تقدیر است چون با صبر، متانت، بزرگواری و بیان منطقی خواسته های خود بحث ارتقاء بخش خود را دنبال کردند.

نماینده مردم شهرستان های شاهرود، بسطام و میامی در مجلس شورای اسلامی در خاتمه از دولت عدالت محور، مسئولان استان و شهرستان، امام جمعه بسطام و تمام اهالی این شهرستان تقدیر کرد و از همه خواست با حفظ وحدت و یکپارچگی به آینده ای روشن و بالنده بیاندیشند.

چهارشنبه 8 خرداد 1392 (دیدار اعضای شورای شهر بسطام با دکتر جلالی)  

دكتر جلالی رئیس مركز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاكید بر تسریع در ابلاغ این امر، در این‌ باره با محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور و بقایی معاون اجرایی تماس تلفنی برقرار كرد.       

رحیمی معاون اول رئیس جمهور كه در سفر استانی بوشهر به سر می‌برد در این ارتباط تلفنی ضمن قول مساعد جهت تسریع در این مسئله گفت: انشاا... در آینده‌ای نزدیك این ابلاغ صورت می‌گیرد.         

آقای بقایی معاون اجرایی رئیس جمهور هم درباره این موضوع تصریح كرد: هرچه سریعتر زمینه ابلاغ شهرستان شدن بسطام را فراهم می‌كنیم.      

دكتر جلالی نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در تماسی تلفنی با دكتر رهی استاندار سمنان ضمن برشمردن آفات تاخیر ابلاغ موضوع شهرستان شدن بسطام خواهان پیگیری سریع‌تر این موضوع شد.

استاندار سمنان هم قول مساعد داد كه این موضوع را كماكان با جدیت پیگیری می‌كند.

تاریخ چهارشنبه 19 تیر 1392         

به گزارش بسطام نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دكتر جلالی، نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، عصر دوشنبه 17 تیر ماه با مصطفی محمدنجار وزیر كشور در محل این وزارتخانه دیدار و گفت وگو كرد.

در این ملاقات كه دكتر رهی استاندار استان سمنان و سید صولت مرتضوی معاون سیاسی وزیر كشور هم حضور داشتند دكتر جلالی بحث ارتقاء مناطق قابل توسعه شهرستان شاهرود را مطرح و خواستار ارتقاء فوری این مناطق شد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی درباره اقدامات لازم جهت ارتقاء این مناطق، گفت: با توجه به تصویب ارتقاء بسطام به شهرستان با 3 بخش مركزی، خرقان و كلاته‌خیج در هیات دولت این مصوبه باید سریع‌تردر همین دولت ابلاغ شود.دكتر جلالی افزود: در منطقه میامی هم بخش شدن فرومد و نردین و شهر شدن حسین‌آباد كالپوش، نام‌نیك و كوهان و بكران از دیگر مطالبات در این حوزه است.     

پس از سخنان دكتر جلالی، وزیر كشور در رابطه این موضوعات ضمن تشكر از دكتر جلالی یادآور شد: دكتر جلالی شخصیت خاص و ویژه‌ای در مجلس هستند كه انصافا باعث افتخار ماست چراكه وزارت كشور در دوران ریاست دكتر جلالی بر مركز پژوهش‌های مجلس تعامل خوبی با این مركز داشته است.     

محمد نجار در ادامه افزود: با پیگیری‌های ویژه دكتر جلالی یقینا ارتقاء این منطقه‌ها هرچه سریع‌تر انجام می‌گیرد.

در پایان این دیدار سید صولت مرتضوی تصریح كرد: ارتقاء بسطام و شهمیرزاد به شهرستان در هیات دولت مصوب شده كه به زودی ابلاغ خواهد شد.

چهارشنبه 19 تیر 1392        
به گزارش بسطام نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دكتر جلالی، نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی دوشنبه 17 تیرماه ،طی تماسی تلفنی با دكتر محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور موضوع ابلاغ شهرستان شدن بسطام را پیگیری كرد.

معاون اول رئیس جمهور در پاسخ به دكتر جلالی، گفت: به زودی شهرستان شدن بسطام ابلاغ خواهد شد.
گفتنی است موضوع شهرستان شدن بسطام مدتی پیش در هیات دولت به تصویب رسیده و مردم بسطام در انتظار ابلاغ این مصوبه هستند.

سه شنبه 1 مرداد 1392(نطق پیش از دستور دکتر جلالی در مجلس)  
چرا علیرغم اعلام ریاست محترم جمهوری ،شهرستان بسطام ابلاغ نمی شود!!!      
دكتر جلالی درباره  مشكلات حوزه انتخابیه‌ خود گفت: بنده نمی‌دانم چرا علیرغم اینكه به كرات توسط مسئولان دولتی و شخص ریاست محترم جمهوری مقوله تصویب شهرستان شدن بسطام اعلام شده است اما این مقوله به مردم منتظر در دیار عارف بزرگ بایزید بسطامی ابلاغ نمی‌شود.

دوشنبه 25 شهریور 1392   
به گزارش بسطام نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دكتر جلالی، جلسه شورای شهر بسطام صبح امروز (دوشنبه 25 شهریور ماه) با حضور نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، برگزار شد.

دكتر جلالی در این جلسه ضمن  استماع سخنان ریاست شورای بسطام و سایر اعضاء شورا شهر در ارتباط با مقوله شهرستان بسطام گفت: این موضوع مصوب شده و امیدوارم شهرستان بسطام ظرف یک ماه آینده ابلاغ شود.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 19 بهمن 1395    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام،     |
نظرات()