سه شنبه 21 آبان 1392      
نامه دكتر جلالی به رئیس جمهور برای ابلاغ مصوبه شهرستان بسطام

متن نام دكتر جلالی كه رونوشت آن به دكتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر كشور ارسال شده، به شرح زیر است:

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دكتر حسن روحانی      
ریاست محترم جمهور  
با سلام و عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت اباعبدا... الحسین(ع)

همانطور كه مستحضرید منطقه بسطام از دیر باز بعنوان مهد عرفان شیعی و پایتخت عرفانی كشور مشهور بوده است. وجود بزرگان دینی و اخلاقی در این منطقه عالم پرور و اهداء بیش از 400 شهید سرافراز بیانگر عمق ارادت مردم این خطه به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است . از دیگر سو به رغم وجود زیرساخت‌های مناسب اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و همراهی مردمانی مومن و سخت‌كوش، این منطقه فاقد توسعه‌ای پایدار، مطابق شان خویش است كه یكی از عوامل اصلی این مسئله فقدان جایگاه مناسب آن در تقسیمات كشوری است.

به همین جهت بنا به درخواست مردم منطقه بسطام اینجانب در طول 2 سال گذشته پیگیر ارتقاء این خطه به شهرستان بوده‌ام كه در دولت قبل كلیه مراحل و تشریفات اداری آن انجام گرفت و شهرستان شدن بسطام مصوب شد، لیكن علی‌رغم پیگری‌های بسیار زیاد اینجانب این مصوبه در دولت دهم جهت اجرا ابلاغ نگردید و تاكنون نیز مسكوت مانده و موجبات گلایه‌مندی مردم را فراهم آورده است.

فلذا مستدعی است با دستور مقتضی جهت ابلاغ مصوبه شهرستان شدن بسطام و ارتقاء منطقه شهیدپرور كلاته خیج به شهر و خطه عارف خیز خرقان به بخش در دولت تدبیر و امید، موجبات رضایتمندی مردم فراهم آید. دوام توفیق جنابعالی را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

سه شنبه 19 آذر 1392        
دکتر کاظم جلالی،امام جمعه و اعضای شورای شهر بسطام با وزیر کشور پیرامون تقسیمات کشوری و اجرای مصوبه شهرستان بسطام دیدار و گفتگو کردند.

در این جلسه وزیر کشور قول می دهد که چنانچه مصوبه در وزارت کشور باشد تا یک هفته آینده آنرا اجرا خواهیم کرد و چنانچه در هیات دولت هم باشد تا یک ماه آینده مصوب و اجرا خواهد شد!      

امام جمعه بسطام گفت:3 بار به وزیر کشور گفتم که آقای رحمانی فضلی بنده امام جمعه هستم و مردم به من نماز اقتدا می کنند، نکند خدای نکرده من از طرف شما به مردم قول بدهم ولی شما مصوبه را اجرا نکنید؟!

حجت الاسلام سیدعلی رضوی اظهار داشت: وزیر کشور هر 3 بار تاکید کرد شما از طرف بنده قول بدهید تا چند روز دیگر مصوبه اجرا خواهد شد!

پنج شنبه 5 دی 1392          
هر چه سریعتر فرماندار بسطام معرفی شود
     
متن نامه دكتر جلالی و پاسخ وزیر كشور به شرح زیر است:    
برادر گرامی جناب آقای دكتر رحمانی فضلی    
وزیر محترم کشور       

با سلام ؛ضمن آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون برای جنابعالی ، لازم است از اهتمام شما و دولت محترم در خصوص اجرای موضوع شهرستان شدن منطقه كهن  و تاریخی بسطام كه با درج مصوبه معطل مانده دولت در روزنامه رسمی كشور گامی به پیش بوده است، تشكر و قدردانی نمایم.       

امروز مردم شهیدپرور و ولایی بسطام امیدوارانه به اقدامات دولت تدبیر و امید دل بسته‌اند.     

وی گفت :مردم بزرگوار منطقه منتظر معرفی هر چه سریعتر فرماندار شهرستان بسطام هستند.       
توفیقات روزافزون جنابعالی را از خداوند متعال مسئلت دارم .

سه شنبه 10 دی 1392       
حسن روحانی گفت: برخی نمایندگان برای انجام درخواست های غیرقانونی وزیران را تهدید می کنند ! 
وقتی نماینده ای به خوداجازه دهد كه بگوید قانون یعنی ما، دیگرچه جای دادخواهی ازقانون داریم كه قانون نانوشته زیادداریم درخانه ملت؟!

چهارشنبه 23 بهمن 1392   
دکتر کاظم جلالی: اگر مردم شعار مرکزیت، استان شدن، یا درجاهای دیگر ندای شهرستان و بخش شدن سر می دهند؛ بخاطر این است که سیاست های ما غلط است        
جلالی در ادامه افزود: مردم شاهرود و بسطام و سایر مناطق برادرند و بعضی طمع نکنند که در این منطقه میتوانند دام اختلاف پهن کنند. ما از هم جدا شدنی نیستیم.

شنبه 4 مرداد 1393
دکتر کاظم جلالی :نهایت اهتمام خود جهت اجرای مصوبه شهرستان بسطام را بکار خواهم گرفت         .

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس با ابراز تاسف از معطل ماندن ابلاغ مصوبه شهرستان بسطام ضمن ابراز ناراحتی و انتقاد از عدم اجرایی شدن این موضوع ،از صبر و متانت مردمان شهر عرفان قدردانی نمود.

نشست بحث و بررسی مشکلات شهری بسطام با حضور دکتر کاظم جلالی نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس و سید محمدرضا هاشمی فرماندار شهرستان شاهرود در محل شهرداری بسطام برگزار گردید.

در این نشست که با حضور امام جمعه، شهردار و رییس شورای شهر بسطام انجام گرفت، مشکلات و معضلات بسطام مطرح و در خصوص آن بحث و تبادل نظر شد.   

دکتر كاظم جلالی ،تعلل در اجرایی شدن مصوبه شهرستان بسطام را امری نامطلوب برشمرد و افزود: مردم باید بدانند جلالی و مسئولان و مردم منطقه شهید پرور بسطام ،همگی در یک صف واحده جهت اجرایی شدن شهرستان بسطام قرار دارند.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس با تاکید بر اینکه بارها و از طرق مختلف با مسئولان عالی کشوری در این خصوص رایزنی شده است افزود: بزودی جلسه فوق العاده ای با مسئولان مرتبط با این مهم برگزار می‌شود.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس با ابراز تاسف از معطل ماندن ابلاغ مصوبه شهرستان بسطام ضمن ابراز ناراحتی و انتقاد از عدم اجرایی شدن این موضوع، از صبر و متانت مردمان شهر عرفان قدردانی نمود و همچنین وعده داد تا نهایت اهتمام خود جهت حل این موضوع را بکار گیرد.

امام جمعه بسطام در ادامه این نشست ضمن قدردانی از تلاش‌های دکتر جلالی با اعلام این مطلب که مردم بی‌صبرانه منتظر اجرایی شدن مصوبه قانونی شهرستان شدن بسطام هستند ،گفت :اینکه یک مصوبه قانونی در پیچ و خم‌های اداری معطل مانده است برای ما و مردم بسطام قابل قبول نیست.

حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی رضوی همچنین ارتقای شهر بسطام به شهرستان را از مطالبات جدی مردم این خطه دانست و از دکتر جلالی خواست تا تدابیری جدی در این خصوص اتخاذ نماید.

شنبه 8 آذر 1393     
موضوع مصوبات تقسیمات كشوری در شهرستان پیگیری و در اسرع وقت این مصوبات به نتیجه نهایی برسد.

نشست مجمع نمایندگان استان سمنان با استاندار در محل دفتر دکتر کاظم جلالی برگزار گردید و مقرر شد موضوع مصوبات تقسیمات كشوری در شهرستان پیگیری و ابلاغ شده و در اسرع وقت این مصوبات به نتیجه نهایی برسد.

شنبه 18 بهمن 1393           
نصرت ا... خدامی :خواستار تسریع در اجرای مصوبه قانونی شهرستان بسطام و معرفی فرماندار هستیم.       

نصرت ا... خدامی رییس شورای اسلامی شهر بسطام با اشاره به سخنان پیر فرزانه انقلاب که خود را خادم ملت معرفی می کرد ،گفت :رمز پیروزی و دوام انقلاب اسلامی ایران ،وحدت کلمه و همدلی بین مسئولین و مردم است.

به گزارش بسطام نیوز ،نصرت ا... خدامی با اشاره به خطبه 216 نهج ابلاغه تصریح کرد :خدای سبحان برخی از حقوق خود را برای بعضی از مردم واجب کرد و آن حقوق را در برابر هم گذاشت که برخی از حقوق ،برخی دیگر را واجب گرداند و حقی برکسی واجب نمی شود مگر همانند آن را انجام دهد. و در میان حقوق الهی ،بزرگترین حق ،حق رهبر بر مردم  و حق مردم بر رهبر است ،حق واجبی که خدای سبحان بر هر دو گروه لازم شمرد و آن را عامل پایداری  پیوند ملت و رهبر و عزت دین قرار داد. پس رعیت اصلاح نمی شود جز آن که زمامداران اصلاح گردند و زمامداران اصلاح نمی شوند ،جز با درستکاری رعیت.

خدامی ادامه داد :آنگاه که مردم حق رهبری را اداء کنند و زمامدار حق مردم را بپردازد ،حق در آن جامعه عزت یابد و راههای دین پدیدار و نشانه های عدالت برقرار و سنت پیامبر اعظم(ص) پایدار گردد.پس روزگار اصلاح شود و مردم در تداوم حکومت امیدوار و دشمن در آرزوهایش مایوس می گردد.

نصرت ا... خدامی مردم شهر و شهرستان بسطام را مردمی فداکار ،ولایتمدار ،ارزش مدار و عاشق دین و مکتب دانست و تاکید کرد :مردم این منطقه در زمان قبل از انقلاب و در زمان جنگ تحمیلی با اهدای بیشترین شهید و جانباز (با توجه به جمعیت) در سطح استان ،دین خود را به نظام و انقلاب ادا نموده اند.

وی با تقدیر از مردم بسطام افزود :چند سالیست جشنهای دهه فجر در بسطام برخلاف شهرهای دیگر که توسط ارگانهای دولتی هزینه می شود کاملا به صورت مردمی ،هر شب در سطح مساجد و تکایا با شکوه بسیار برگزار می شود.

خدامی با تقدیر از تلاشها و پیگیریهای مسئولین و دلسوزان نظام خاطرنشان کرد :الحمدل... در ایران اسلامی با رهبری مشفقانه و خیرخواهانه مقام معظم رهبری ،مسئولین ما همواره در جهت خدمت به این مردم از تلاش و کوشش دریغ نمی کنند.

رییس شورای اسلامی شهر بسطام با اشاره به مصوبه اجرا نشده شهرستان بسطام تاکید کرد :از سال گذشته و از زمان شروع بکار شورای فعلی جلسات متعددی با وزیر کشور ،استاندار سمنان ،دکتر کاظم جلالی نماینده شهرستان و فرمانداران محترم داشته ایم و دغدغه مردم منطقه را به گوش مسئولین رسانده ایم.     
نصرت ا... خدامی در ادامه گفت :در جلسه ای که سال گذشته با همت دکتر جلالی در محل وزارت کشور برقرار شده بود ،وزیر کشور قول مساعد دادند در صورتیکه مصوبه در وزارت کشور موجود باشد ،طی روزهای آتی اجرا خواهم کرد.

وی با اشاره به انتشار مصوبه قانونی شهرستان بسطام در روزنامه رسمی کشور خاطرنشان کرد :پس از جلسه با وزیر کشور مصوبه شهرستان بسطام در تاریخ 4/10/1392 در روزنامه رسمی کشور انتشار یافت ولی تاکنون با گذشت بیش از یکسال پس از تاریخ انتشار و دو سال پس از تاریخ تصویب ،این مصوبه بدون دلیل معطل مانده است.

رییس شورای اسلامی شهر بسطام تاکید کرد :با توجه به اینکه قوانین پانزده روز پس از انتشار ،در روزنامه رسمی در سراسر کشور لازم‌الاجراست ،خواستار تسریع در اجرای مصوبه قانونی شهرستان بسطام و معرفی فرماندار هستیم.

خدامی در پایان ضمن گلایه از عدم جوابگویی مسئولین وزارت کشور به مکاتبات انجام شده توسط شورای اسلامی شهر ،عنوان کرد :مکاتبات بسیاری با وزارت کشور و استانداری سمنان انجام گردیده ولی تاکنون پاسخ مکتوبی دریافت نکرده ایم و مردم منطقه نیز هیچ توجیهی را از ما قبول نمی کنند.

دوشنبه 30 آذر 1394           
وقتی حقیقت از دست وزارت کشور هم در می رود!!   

فهرست حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران در انتخابات دهمین دورهٔ مجلس شورای اسلامی سال1394 طی روزهای گذشته منتشر گردید و نام شهرستان بسطام در کنار حوزه انتخابیه شهرستانهای شاهرود و میامی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بسطام نیوز ،مصوبه قانونی شهرستان بسطام که سه سال قبل مصوب و در تاریخ 5/10/92 در روزنامه رسمی کشور منتشر شده و طبق قانون به تمام نهادها ،سازمانها و ارگانها ،از جمله نهاد مقام معظم رهبری(دامت افاضاته) ،ریاست جمهوری ،قوه قضائیه و ... و وزارت کشور ابلاغ شده بود ،طی سالهای گذشته توسط اکثر نهادها اجرایی شد ولیکن دولت و وزارت کشور جزء معدود ارگانهایی بودند که تاکنون این مصوبه قانونی را اجرا ننموده اند !

هم اکنون شاهد آن هستیم که کارشناسان وزارت کشور طبق حقایق موجود اقدام به انتشار فهرست حوزه‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی سال1394 نموده اند و بدرستی نام شهرستان بسطام را در کنار شهرستانهای شاهرود و میامی قرار داده اند.

حال این سوال به اذهان حقیقت یاب مردم فهیم و مظلوم شهرستان بسطام متبادر می گردد ،براستی تاکنون چه کسی با معطل گذاشتن اجرای مصوبه ،کام شیرین این مردم شهیدپرور را به تلخی مبدل نموده است ؟!

و آیا چنین تعلل سوال برانگیز در اجرای مصوبه قانونی شهرستان بسطام ،چیزی جز سیاسی کاریست ؟!!
حال مردم نجیب و قدرشناس شهرستان بسطام ،عاملان این بی حرمتی و سیاه نمایی را به خداوند متعال واگذار کرده و در آستانه انتخابات بار دیگر درخواست منطقی و قانونی خود را از وزیر محترم کشور و دولت تدبیر و امید مطالبه دارند.

از جناب دکتر محمدرضا خباز ،استاندار محترم ،ولایی و بسیارپیگیر استان سمنان خواهشمندیم ،بدور از فشارهای اطرافیان این مصوبه برجای مانده را پیگیری نموده و حرف دل مردم مظلوم این منطقه را به گوش دولتمردان تدبیر و امید برسانند .

اهالی ولایتمدار شهرستان بسطام هم پرشورتر از سالهای گذشته در صحنه انتخابات حاضر شده و چشم دشمنان را کور خواهند کرد !

تاریخ یکشنبه 9 اسفند 1394  در جمع مردم شهر بسطام(مسجد جامع)          

مردم دوست دارند مسئولان‌شان در کنار آن‌ها باشند، حرف آن‌ها را بفهمند و به‌ راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشند.
حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه صادقانه، درست و راستگویانه وارد عرصه انتخابات شدم، گفت: امیدوارم که پایان آن هم صادقانه و پرنور باشد.   

مرحوم حسینی‌شاهرودی اصلاً سیاسی‌کاری نمی‌کرد، سیاست‌باز نبود و منافع قشری را بر قشر دیگر، شهری را بر شهر دیگر و روستایی را بر روستایی دیگر ترجیح نمی‌داد و بدواً به فکر محرومین بود تا دانه‌درشت‌ها؛ از این رو آن اندیشه‌ها همدلی، اتحاد و انسجام را در مردم ایجاد کرده بود و در پناه این اتحاد و انسجام کارهای درشت و بزرگ توسط مردم و مسئولان انجام شد.

جمعه 27 فروردین 1395     

امام جمعه بسطام: اجرای مصوبه قانونی شهرستان بسطام خواسته مردم از رئیس‌جمهوری است.   

امام جمعه بسطام گفت: اجرای مصوبه قانونی شهرستان بسطام دغدغه چند سال اخیر و خواسته مردم این منطقه از رئیس‌جمهوری است و کماکان چشم‌انتظار آن هستند.

سه شنبه 8 تیر 1395          
بسطام به استحقاق خود در توسعه دست نیافته است/اجرای مصوبه ارتقاء بسطام را پیگیری خواهم نمود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم با بیان اینکه مصوبه توسعه سیاسی بسطام در حال بررسی است، گفت: مصوبه ارتقاء بسطام را در جلساتی به وزیر کشور پیگیری خواهیم کرد و از ایشان می خواهیم تا این موضوع را یکسره کنند و در این باره تدبیری اندیشیده شود که امیدواریم این پیگیری ها به زودی جواب دهند.

تیرماه95
به گزارش نشریه پارسیای قومس، در جریان همان سفر یک روزه استاندار محترم به شاهرود و حضور در مسجد روستای ده ملا ، نماینده منتخب شهرستانهای شاهرود و میامی در سخنانی قابل تامل از ظرفیت روستای ده ملا برای شهرستان شدن یاد می کند!

ظاهرا طبق سخنان جناب دکتر حسینی پرونده دهستان ده ملا  برای تبدیل به شهر راهی وزارت کشور و ارگان های ذی ربط شده است ولی نکته عجیبی که در این فرمایشات پروپاگاندای ایشان نهفته است اینست که دهستان ده ملا که هنوز به شهر تبدیل نشده چطور قابلیت این را دارد که به شهرستان تبدیل شود آنهم وقتی که پرونده شهرستان شدن بسطام با تمام مراحل قانونی و اداری و حتی ابلاغ در روزنامه رسمی در دولت فعلی فریز شده است و تمام تلاشها مسئولان شهر بسطام و دلسوزان این منطقه هنوز به نتیجه نرسیده است.

ظاهرا جناب دکتر جناب دکتر حسینیی یا از نبود مشاوران قابل و برنامه ریز رنج می برد و یا اینکه با انجام این صحبتهای پروپاگاندا و تبلیغاتی در فکر تبلیغات برای انتخابات سال 98 مجلس شورای اسلامی است.

عزاداران حسینی شهر مجن در شب عاشورای ۱۳۹۵

مرز شاهرود و بسطام، جاده مجن باشد!!!
امر توسعه با اختلاف و جنجال اتفاق نخواهد افتاد ، بنده و دولت حق نداریم سرنوشت مردم مجن را انتخاب نماییم و این مردم مجن هستند که حق دارند سرنوشتشان را انتخاب نمایند

مصوبه شهرستان بسطام چندین سال قبل است که مصوب شده ولی اکنون مجلس به آن ایراد گرفته و ذهن مردم را درگیر خودش نموده است!   

مجلس به وزارت کشور نوشته که این ایراد باید برطرف شده و دوباره مصوبه ای انجام گردد

اسنادی رو در گذشته بزرگان منطقه امضاء نمودند که طبق آن مجن جدا شده و به شاهرود ملحق شود و مرز بین شاهرود و بسطام جاده مجن باشد و ما هم اکنون این طرح را دنبال می کنیم تا حق شهرهای همجوار بسطام پایمال نشود!!!  
باید عنوان نمود ارتباط بین شاهرود و بسطام ناگسستنی است و ما نمی توانیم مردم این دو شهرستان را از هم جدا کنیم و این جدایی به معنای جدایی تقسیماتی است.

پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه ابلاغ ارتقای شهر بسطام در دولت گذشته و پیگیری آن در دولت کنونی، گفت: این ارتقا با آرامش امکان پذیر است. 

عضو خانه ملت بابیان اینکه نباید درگیر مسائل حاشیه‌ای در ارتقای سیاسی شد، گفت: نباید در راستای توسعه به دنبال حاشیه‌هایی که رنگ و بوی سیاسی است باشیم، لذا باید گفت برای مصوبه دولت برای بسطام بارها مذاکره شده است به‌نوعی ایراد مجلس را برطرف کرده‌ایم و دولت نیز معتقد است فضا نباید امنیتی شود و اگر این‌چنین شود هیچ کاری صورت نمی‌گیرد.

حسینی شاهرودی بیان داشت: دولت یازدهم از بدو ورود اعلام کرد که بحث تقسیمات کشوری متوقف‌شده است چراکه در دولت قبل برخی مصوبات ارتقا با نظر کارشناسی و غیرکارشناسی صادرشده و دولت یازدهم درنهایت تمام آن‌ها را تعطیل کرد، لذا اگر حقوقی متوجه شهر بسطام است باید این حق داده شود و در کنارش باید به حقوق شهرهای هم‌جوار نیز توجه داشت و همه باید دیده شوند.

در پایان توجه مسؤولان عزیز را به سخنان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در مورد خدمتگزاری به ملت جلب می نمایم:

حضرت امام رحمه ا... به شیوه های مختلف، مسؤولان را به هر چه بیش تر خدمت کردن به مردم تشویق می کردند. گاهی به آن ها گوشزد می کردند که این مردم بودند که شما را از حبس ها بیرون آورده به این سِمَت ها رسانده اند. اقتضای چنین فداکاری مردم، خدمت کردن به آن هاست. گاهی هم ضمن اشاره به فلسفه حکومت اسلامی، تأکید می کردند که بزرگ ترین وظیفه حکومت، خدمت به مردم است.

در یک مورد امام رحمه ا...  می فرمایند: «... همه کسانی که دست اندرکار هستند و امور مملکت را می گردانند، به هر جوری که هست، بفهمند که حکومت ها... باید در خدمت ملّت باشند... به مردم حالی کنند که ما خدمتگزاریم... در عمل این طور باشد که مردم ببینند که این استانداری که آمده است... مشغول خدمت به مردم است... تمام این استاندارها بنا را بگذارند که کارهای خودشان را خوب انجام بدهند، در خدمت مردم باشند، حالی کنند به مردم که حکومت اسلامی، حکومت خدمت است پیغمبر اکرم(ص) خدمتگزار مردم بود».

قبول مسؤولیّت برای خدمت

در نظام اسلامی، پُست و مقام به خودی خود ارزشمند نیست. آن چه به این امور ارزش و اهمیّت می بخشد، استفاده بهتر از آن ها در راستای خدمت به اسلام و خدمت به مردم است. امام امت رحمه ا...  در اشاره به این حقیقت می گویند: «باید افراد متوجه این معنا باشند.... پُست میزان نیست، مقام میزان نیست، مقام ریاست جمهوری... میزان نیست. این ها چیزی نیستند. این مقامات تمام می شود، آنی که هست خدمت است.

آدم متعهد در هر جا باشد، اگر دید خدمتش خوب است، آن جا دل گرم است. ... هدفش این باشد که خدمت بکند، نه هدفش این باشد که مقام داشته باشد. ... عمده آن است که انسان واقعاً بداند که یک روزی جواب باید بدهد. ... هر کداممان هر کاری انجام بدهیم، یک روز جواب می خواهد. ... بنابراین، نباید اگر فرض بفرمایید که رئیس جمهوری رفت و دیگری آمد، رئیس جمهور برود کنار و مأیوس بشود؛ نه، باید او برود یک کاری که ازش می آید، بکند و دل بستگی هم به او داشته باشد، به عنوان این که یک کاری است که انجام می دهد، نه به عنوان این که یک مقامی است.... من امیدوارم همه سالم و خدمتگزار و متعهد باشید».

خدمت به مردم، افتخاری بزرگ/مردم ولی نعمت ما هستند

همان گونه که امام خمینی رحمه ا... مکرر می فرمودند خود را خدمتگزار مردم بدانید، حضرت آیت ا...  خامنه ای، شاگرد آن پیر فرزانه نیز همواره بر این مطلب تأکید دارند که مسؤولان در هر رده ای که هستند، باید خود را خدمتگزار مردم بدانند.

ایشان در این زمینه می فرمایند: «... این مردم ـ همان طور که امام مکرر فرمودند ـ ولی نعمت های ما هستند؛ این شوخی نیست. من یکی از مسؤولان را در محضری دیدم که برخوردش با مردم قدری متکبرانه بود، پیغام دادم و گفتم به ایشان بگویید که اگر می خواهد جبران آن برخورد را بکند، باید در همان طور محضری ظاهر بشود و بگوید: ای مردم! من نوکر شمایم. خلاف که نگفته ... یک مسؤول کشور چکاره است؟

فلسفه وجودی ما، غیر از خدمت به مردم چیست؟ امام فرمودند: اگر به من خدمتگزار بگویند، بهتر از این است که رهبر بگویند. این حرف درستی است؛ چون خدمتگزاری برای انسانی که دلش بیدار باشد، مدح بزرگ تری است... اگر این ملّت شهادت می دادند، که قطعاً می دادند که امام خدمتگزار آن هاست، امام بیش تر خوشحال می شد، که همه ملّت یک صدا فریاد بزنند که تو رهبر ما هستی. خدمتگزاری به مردم افتخار است».

حال درد دلی با رییس جمهور محترم

جناب دکتر حسن روحانی       
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
با احترام        
حضرتعالی بیش از یکسال است که با شعار دولت تدبیر و امید و دولت اعتدال وارد صحنه سیاست شده اید و بارها عنوان نموده اید این دولت به مردم دروغ نخواهد گفت و آنچه حق مردم است ،ادا خواهد شد.         

طبق آنچه به حضور حضرتعالی ،دولتمردان و هموطنان شریف ارائه نمودیم ،مصوبه قانونی شهرستان بسطام بدون هیچگونه توجیه منطقی حدود 4 سال است که معطل مانده و بیش از 1000روز است که علیرغم انتشار در روزنامه رسمی توسط دولت حضرتعالی اجرا نشده است!     

سرور گرامی   
مردم شریف ،شهیدپرور ،صبور و ولایی شهرستان بسطام ثابت نموده اند تا ابد در راه اسلام و آرمانهای انقلاب و امام خامنه ای عزیز ،قدم خواهند گذاشت و اندک فرصتی به بدخواهان نخواهند داد .

ان شاء ا... با تدابیر ویژه حضرتعالی شاهد وزیدن رایحه تدبیر و امید دولت حضرتعالی در شهرستان کهن بسطام باشیم.

در آخر برای مسئولینی که صادقانه و شفاف در راه اعتلای ایران اسلامی تلاش می نمایند ،آرزوی توفیق و بهروزی داریم.

 

ستاد پیگیری اجرای مصوبه قانونی شهرستان مظلوم بسطام

نوشته شده در تاریخ شنبه 23 بهمن 1395    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام،     |
نظرات()