Image result for ‫دانش آموزان و معلمان برتر استان سمنان تجلیل شدند‬‎در چهاردهمین همایش برترین‌های استان سمنان از دبیر پیشکسوت، نصرت الله خدامی تجلیل به عمل آمد.

به گزارش پایگاه خبری بسطام نیوز،آئین تجلیل از معلمان و دانش آموزان نمونه استان سمنان با حضور علی زرافشان معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش و استاندار سمنان برگزار شد.

آئین تجلیل از دانش آموزان و معلمان برتر حوزه های مختلف استان سمنان، ظهر یکشنبه در حالی به میزبانی سالن شهید مطهری مرکز استان برگزار شد که حمیدرضا مزینانیان از شاهرود، نصرت الله خدامی از بسطام، غلامحسین فیض از سرخه، محمد حسین عاشور از گرمسار، ابراهیم سعیدی از میامی، قربان قدرت آبادی از امیریه، علیرضا رسولی از دامغان، اکبری فیرزویان از مهدیشهر و حسین کریمی از بیارجمند به عنوان ملعمان نمونه استانی در سال۹۵ تقدیر شدند.

در این مراسم همچنین معین مختاری، فرشاد فولادی، فاطمه ابوالی، جواد چریکی، زهرا حسینی و فاطمه عرب اسدی و همچنین افراد برگزیده همایش علمی جابر ابن حیان منطقه یک کشور با اهدای لوح یادبود توسط وزیر آموزش و پرورش تقدیر شدند.

استان سمنان دارای ظرفیت های وسیع آموزشی است

استاندار سمنان در خلال این مراسم با اشاره به ظرفیت های علمی استان، گفت: امروز بیش از ۱۱۰ هزار دانش آموز در استان وجود دارد که این به معنای حضور یک دانش آموز در هر جمع پنج یا شش نفره است همچنین در استان سمنان از هر شش نفر یکی دانشجو است که این دو ظرفیت بر روی هم نشان دهنده مزیت های بالای علمی و نیروی مستعد کار در دیار قومس است.

محمدرضا خباز بیان داشت: با سرمایه گذاری بر روی نسل جوان امروز می توان آینده ای درخشان را برای ایران اسلامی متصور بود که دراین میان رسالت نهاد هایی مانند آموزش و پرورش بیش از گذشته نمود پیدا می کند.

وی افزود: از سوی دیگر باید دانست که سمنان در شاخص های دانش آموزی مانند سرانه علمی، درصد برخورداری دانش آموزان از فضاهای علمی و میزان عدم محرومیت از تحصیل در زمره پنج استان برتر کشور است این امر نشان می دهد که حداقل ها برای توسعه و پیشرفت در استان سمنان وجود دارد و نیازی نیست از ابتدا ساختار توسعه محور مبتنی بر پرورش نیروی جوان مستعد در این استان ساخته شود لذا همه شرایط برای تعیین نقشه راه توسعه موجود است.

معلمان هدایتی پیامبر گونه دارند

استاندار سمنان با بیان اینکه راهنمایی و هدایت پیامبر گونه معلمان موجب رشد و تربیت دانش آموزان می شود، گفت: معلم انسان می سازد لذا می تواند در عرصه های مختلف کشور اثرگذار باشد لذا باید توجه داشت که امروز معلمان دلسوز و فداکاری در مجموعه استان فعالیت دارند که می توان با استفاده از داشته های این عزیزان، به توسعه همه جانبه استان دست یافت.

خباز آینده نگری را رکنی اساسی در نظام آموزش و پرورش دانست و افزود: سرمایه گذاری در این حوزه قطعا اتلاف وقت و اعتبار نیست چرا که اندیشه وشخصیت وارسته دانش آموزان را شکل می دهد لذا در این زمینه هر میزان تلاش کنیم، هنوز جای کار باقی است.

وی افزود: تربیت نسل امروز دانش آموزان، سربازان فردای انقلاب اسلامی را در عرصه های سازندگی تحویل می دهد لذا باید به این مهم رویکردی ویژه داشت.


Image result for ‫دانش آموزان و معلمان برتر استان سمنان تجلیل شدند‬‎

منبع :مهر

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 2 اسفند 1395    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام، اخبار استان سمنان،     |
نظرات()