کانون پرورش فکریطرح ملی «واژه‌واژه با کتاب» همزمان با سراسر کشور از سوی مراکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری استان سمنان با هدف ترویج مطالعه گروهی اجرا می شود.

به‌ گزارش پایگاه خبری بسطام نیوز، مربیان مراکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری در راستای توسعه و ترویج کتاب‌خوانی، طرح ملی «واژه‌واژه با کتاب» را با هدف کسب لذت از مطالعه‌ی گروهی، ارتقای سطح کمی و کیفی فعالیت‌های کتاب محور از طریق ایجاد و پیوند شبکهی مدارس و مراکز کانون پرورش فکری، معرفی کانون و شناسایی و جذب دانش‌آموزان و مخاطبان علاقمند به کتاب و کتاب‌خوانی برای اعضای طرح کانون‌مدرسه اجرا می‌کنند.

طرح ملی «واژه‌واژه با کتاب»، برای دانش‌آموزان پسر پایه چهارم مدرسه گچ‌پزیان و دانش‌آموزان دختر پایه‌های دوم و سوم مدرسه نبوت توسط مربیان مرکز فرهنگی‌هنری شماره یک کانون پرورش فکری سمنان اجرا شد.

طرح «در سنگر مطالعه» برگزار شد

همچنین در مرکز فرهنگی‌هنری شماره دو کانون پرورش فکری سمنان نیز این طرح با عنوان «در سنگر مطالعه» از بهمن‌ماه سال جاری در حال اجراست.

در این طرح، تعداد ۱۶ جلد کتاب که شش عنوان آن مربوط به تاریخ انقلاب اسلامی و ۱۰ عنوان دیگر به موضوع «دفاع مقدس» ارتباط دارد به مخاطبان کودک و نوجوان معرفی می‌شود و اعضا در ادامه با حضور در کارگاه سفال به خلق کتیبه‌های سفالی از تصاویر این کتاب‌ها یا تهیه نشریه دیواری می‌پردازند.

بسطام میزبان یک طرح کتابخوانی

مربیان مرکز فرهنگی‌هنری کانون بسطام در اجرای این طرح، با شیوه‌های خلاق به آموزش مباحث علمی و فرهنگی پرداخته و مجموعه کتاب‌های شاهنامه را به اعضای کودک و نوجوان معرفی کرده‌اند.

روخوانی از کتاب «آوازی برای وطن»، آشنایی اعضا با شیوه کابرد فرهنگ لغت و معرفی شخصیت دکتر محمد معین، آشنایی با علوم مختلف و اجرای بازی هزارخانه از برنامه های این طرح بود.

منبع مهر

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 22 اسفند 1395    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام،     |
نظرات()