Image result for ‫بوم گردی‬‎مسئول حوزه گردشگری طرح ضربتی تولید و اشتغال سازمان میراث‌فرهنگی گفت: آینده گردشگری و بوم گردی در استان سمنان روشن است.

به گزارش پایگاه خبری بسطام نیوز و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی سمنان، علیرضا زمانی پس از اتمام بازدید از روستای هدف گردشگری ابر شاهرود افزود: استان سمنان از نظر فضاهای طبیعی، فرهنگی و تاریخی از بهترین استانهای کشور است.

وی یکی از ویژگی های ارزشمند سمنان را وجود مردم این استان عنوان کرد و گفت: مردم دیار قومس به گردشگر پذیری علاقمند هستند و شرایط مستعدی برای توسعه گردشگری در منطقه و روستاهای هدف گردشگری این استان فراهم است.

مسئول حوزه گردشگری طرح ضربتی تولید و اشتغال سازمان میراث‌فرهنگی با بیان اینکه برای اجرای طرح ضربتی اشتغال سازمان میراث فرهنگی در استان سمنان، دو روستای هدف گردشگری شامل ابر و چاشم انتخاب شده است، افزود: کارشناسان سازمان میراث‌فرهنگی، ظرفیت تولید و اشتغال را در این دو روستا ارزیابی کردند.

زمانی گفت: روستای کم نظیر ابر با وسعت مناسب و برخورداری از جنگل و طبیعت بکر و مردم علاقمند به توسعه گردشگری در این منطقه، از تمام الزامات لازم برای توسعه گردشگری برخوردار است.

وی افزود: روستای چاشم نیز به دلیل برخورداری از مواهب طبیعی از مناطق کم نظیر کشور است که مردم استان‌های همجوار می توانند با فاصله زمانی مناسب به این روستا سفر کنند.

مسئول حوزه گردشگری طرح ضربتی تولید و اشتغال سازمان میراث‌فرهنگی گفت: مردم این روستا دارای سطح فرهنگی و اجتماعی بالایی هستند و مناظر طبیعی این روستا، حیرت انگیز و رویایی است و به همین دلیل می تواند علاقمندان زیادی را به خود جلب کند.

زمانی، وجود هنرمندان شاخص و با انگیزه در این دو روستا و تولیدات صنایع دستی منحصر به فرد از جمله نمد و گلیم را در توسعه گردشگری این مناطق موثر دانست و افزود: این مناطق باید در سطح بین المللی معرفی شوند.

وی با بیان اینکه گردشگری، اقتصاد جایگزین کشور و منجر به توسعه پایدار و اشتغالزایی می شود، ابراز داشت: امیدواریم اجرای طرح ضربتی اشتغال سازمان میراث فرهنگی، زمینه ساز مهاجرت معکوس روستائیان، ایجاد واحدهای بوم گردی اقامتی، پذیرایی، آموزشی و صنایع دستی و افزایش تورگردانی شود.

مسئول حوزه گردشگری طرح ضربتی تولید و اشتغال سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در استان های تهران، قزوین، البرز و سمنان ضمن بیان اینکه از ابتدای هفته جاری اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال در ۷۳ روستای هدف گردشگری کشور آغاز شده است، افزود: بر اساس این طرح، زیرساخت‌های گردشگری، مواریث فرهنگی و تاریخی و ظرفیت‌های صنایع‌دستی هر روستا در زمینه ایجاد اشتغال پایدار بررسی می شود.

زمانی خاطرنشان کرد: شناسایی استعدادها و قابلیت های روستاهای هدف گردشگری و فراهم کردن زمینه میزبانی شایسته مسافران و گردشگران در روستاهای هدف گردشگری و افزایش اشتغال و تولید صنایع دستی از جمله اهداف اجرای این طرح است.

در استان سمنان تا کنون ۴۰ روستای هدف گردشگری شناسایی شده است.

روستای هدف گردشگری ابر در ۵۰ کیلومتری شمال شرق بسطام و در مسیر جاده بسطام به آزادشهر استان گلستان قرار دارد، این روستای پلکانی جاذبه های فراوانی از جمله جنگل ابر، مراتع ییلاقی و ... دارد.

روستای هدف گردشگری چاشم در فاصله ۲۴ کیلومتری شمال شهر شهمیرزاد و ۴۹کیلومتری شمال شهر سمنان در دامنه کوه نیزوا، در کنار کوهستان با چشم اندازهای طبیعی واقع شده است.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 29 فروردین 1396    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام،     |
نظرات()