فرماندار شهرستان شاهرود گفت:به دنبال ثبت جهانی شهر نمونه گردشگری بسطام هستیم.

به گزارش پایگاه خبری بسطام نیوز، فرماندار شاهرود عصر شنبه در آئین افتتاح نمایشگاه سفال و هنر به میزبانی موزه شاهرود با بیان اینکه این شهرستان دارای ظرفیت خدادادی است که باید قدردان آن باشیم، ابراز داشت: در بسیاری از کشورها با استفاده از مصنوعات دست‌ساز بشر زیرساخت گردشگری ایجاد می‌کنند ولی در شاهرود دارای ظرفیت‌های خدادادی شامل جنگل و کویر هستیم که باید گفت در هفته میراث فرهنگی باید با استفاده از این پتانسیل به ایجاد فرصت‌های درآمدزایی بیشتر تکیه کرد.

سید محمدرضا هاشمی در ادامه تصریح کرد: در نوروز گذشته ۱۷۰ گردشگر خارجی از روستای قلعه بالا بازدید کردند که همین امر با استفاده از برگزاری جشنواره‌های مختلف نظر هزاران گردشگر را به‌سوی ظرفیت‌های شاهرود جلب کرد.

وی بابیان اینکه به دنبال ثبت جهانی شهر نمونه گردشگری بسطام هستیم، افزود: بعد از صنعت نفت، گردشگری به‌عنوان درآمدزاترین بخش شناخته‌شده است لذا باید با استفاده از زیرساخت‌هایی که در حوزه گردشگری شاهرود وجود دارد نسبت به سرمایه‌گذاری و درآمدزایی در این حیطه اقدام کرد.

در حاشیه افتتاح این نمایشگاه پرده‌خوانی و نقالی اجرا و از دستگاه‌های اجرایی و انتظامی و تعدادی فعالان عرصه میراث فرهنگی تجلیل شد.

نمایشگاه نقش و سفال موزه شاهرود به مدت یک هفته میزبان ۳۲ اثر از سرتاسر کشور است لذا علاقه‌مندان می توانند برای دیدن اشیا از موزه شاهرود دیدن کنند.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 1 خرداد 1396    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام،     |
نظرات()