نجات روباه رئیس مرکز آموزش و تحقیقات کشاورزی استان سمنان گفت: دو قلاده روباه که درون یک چاه متروکه این مرکز سقوط کرده بودند، زنده گیری و رهاسازی شدند.

احمد دزیانیان در گفتگو ضمن بیان اینکه دو قلاده بچه روباه که به درون چاه متروکه مرکز آموزش و تحقیقات کشاورزی استان سمنان در بسطام، سقوط کرده بودند با همکاری ایستگاه آتش نشانی بسطام زنده گیری و توسط اداره محیط زیست شاهرود در زیستگاه طبیعی خود رهاسازی شدند، ابراز داشت: به صورت کاملا اتفاقی توسط یکی از کارمندان مجموعه مرکز تحقیقات متوجه وجود دو توله روباه در این چاه متروکه شدیم که با توجه به عمق ۱۰ متری چاه مراتب بلافاصله با نیروهای آتش نشانی و محیط زیست درمیان گذاشته شد و حیوانات نجات یافتند.

وی افزود: این چاه عمیق به صورت متروکه و بلااستفاده بود که با توجه به وجود آب در مرکز این احتمال وجود دارد که یکی از توله روباه ها به صورت اتفاقی درون چاه سقوط می کند در این هنگام توله روباه دوم بعد از شنیدن صدا به محل آمده و او نیز به سرنوشت اولی دچار می شود که بعد از نجات آنها توسط عوامل مربوط چاه مذکور پوشانده شد.

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه کشاورزان باید درباره مسدود کردن چاه های متروکه، کانال های آب و استخرهای ذخیره آب تمهیدات لازم را انجام دهند، ابراز داشت: برخی از استخرهای ذخیره  آب کشاورزی به صورتی است که حیوانات تشنه کام را به سوی خود فرا می خواند و چون نحوه ساخت آنها به صورتی است که حیوانات نمی توانند از آن خارج شوند لذا غرق خواهند شد و کشاورزان باید نسبت به مسدود کردن کانال ها و چاه های بلااستفاده اقدام کنند.

این دو روباه توسط نیروهای محیط زیست شاهرود رهاسازی شدند.

منبع :مهر

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 خرداد 1396    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام،     |
نظرات()