‫بخشدار بسطام‬‎بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش بسطام ایجاد کتابخانه عمومی روستایی در 2 روستای این منطقه را خواستار شد و گفت: اهالی روستاهای خیج و گلستان آمادگی ایجاد کتابخانه عمومی روستایی در این روستاها را دارند.

به گزارش پایگاه خبری بسطام نیوز، مهدی استیری روز سه شنبه در نشستی با رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در این بخشداری افزود: با توجه به جمعیت بالای هزار و 500 نفر در این روستاها و درخواست های مردمی برای ایجاد کتابخانه عمومی روستایی ،این مهم پیگری خواهد شد.

وی اظهارداشت: دهیاری این 2 روستا برای واگذاری مکانی مناسب برای ایجاد کتابخانه عمومی اعلام آمادگی کردند.


رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش بسطام گفت: کتابخانه های عمومی روستایی به عنوان پایگاه مهم فعالیت های فرهنگی همراه ارائه خدمات کتابخانه ای به مردم محسوب می شوند.


وی ادامه داد: 500 نفر عضو فعال کتابخانه شهر بسطام از 21 هزار نسخه کتاب در موضوع های ده گانه استفاده می کنند.


وی با بیان این که این شهر نمونه گردشگری سابقه دیرینه حوزه علمیه ،پرورش بزرگان علم وادب و عرفان همچون بایزید بسطامی، شیخ ابوالحسن خرقانی و مردمی با فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی را در تاریخ خود ثبت کرده است، گفت: باتوجه به توانمندی ها و ظرفیت های فرهنگی ،مذهبی و گردشگری ،فعالیت ها و خدمات کتابخانه ای در این حوزه به مردم و گردشگران، جهت دهی شود.


رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در این نشست با ارائه گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی بخش بسطام گفت : در این بخش سه انجمن کتابخانه عمومی در شهرهای کلاته خیج، بسطام و مجن و همچنین پنج باب کتابخانه عمومی به مردم خدمات کتابخانه ای ارائه می دهند.


سیدابراهیم موسوی افزود : پیگیری ایجاد کتابخانه عمومی روستایی از جمله اولویت های کاری این اداره است.


منبع :ایرنا

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 31 خرداد 1396    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام،     |
نظرات()