حسینی شاهرودینماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس، گفت: باوجود اعتبارات اندک دولتی در بخش‌های مختلف زیرساختی به نظر می‌رسد تجمیع زیرساخت‌ها بتواند مشکل مردم بسطام را رفع کند. 

به گزارش پایگاه خبری بسطام نیوز، سیدحسن حسینی شاهرودی شامگاه شنبه در جمع ائمه جمعه و جماعات منطقه بسطام، در روستای نمدمال، ضمن بیان اینکه امروز زیرساخت‌های روستایی نیاز اساسی هستند اما اعتبارات محدودیت دارند، بیان کرد: به نظر می‌رسد در بخش بسطام با توجه به نزدیکی روستاها می‌توان زیرساخت‌های هرچند روستا را یکی کرد تا شاهد خدمت‌رسانی بهتر در این ناحیه باشیم.

وی افزود: برای مثال روستاهای نمدمال، قلعه آقا عبدالله، کلامو و میغان اگر بخواهند هرکدام یک‌خانه بهداشت داشته باشند سال‌های سال طول خواهد کشید اما تجمیع می‌تواند برخی مشکلات را حل کند چراکه امروز مشکلات اعتبارات فراوان است.

عضو خانه ملت گفت: باوجود کمبود اعتبارات بعضاً روستاهای دارای جمعیت کم از برخی زیرساخت‌ها بازمی‌مانند حال‌آنکه اگر تجمیع صورت گیرد قطعاً نگاه اعتبارات دولتی به این امر نیز، ویژه خواهد بود.

حسینی شاهرودی بیان کرد: جمعیت می‌تواند یک منطقه را در اولویت قرار دهد لیکن به دلیل افزایش جمعیت منطقه می‌توان تجمیع بهترین راهکار باشد.

وی در دیگر بخش سخنان خود، با تاکید بر اینکه انتظار ما این است که مردم و به‌خصوص روحانیان از دستگاه‌های اجرایی مطالبه گر باشند، افزود: امروز قانون‌گذار، قانونی را تصویب و دولت آن را اجرا می‌کند و اعتبارات هرچند اندک اما به بخش‌ها و روستاها می‌رسد اما در صرف آن برای مسائل درون روستایی امروز می‌بایست همتی استوار باشد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس، گفت: باید تلاش کنیم سهم واقعی هر روستا از اعتبارات تخصیص یابد و اگر این تلاش‌ها نباشد قطعاً توسعه‌ای نخواهد بود و درنهایت استان های همجوار از این امکانات بهره خواهند برد.

در این نشست مشکلات روستای نمدمال از جمله آب، اسناد تفکیکی اراضی، تسهیلات تعمیرات منازل، جاده دسترسی و ... مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

منبع: مهر

نوشته شده در تاریخ شنبه 31 تیر 1396    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام،     |
نظرات()