سفر  محمد رضا خباز استاندار سمنان به شاهروداستاندار سمنان چهارمین و پنجمین روز هفته دولت را به شرق استان اختصاص داد تا در دو روز با حضور در شاهرود، میامی و دامغان ۵۰درصد طرح های استان را افتتاح کند.

محمدرضا خباز روز یکشنبه با ورود به بسطام، مارتن افتتاح ۵۰ درصد از ۴۸۰پروژه قابل افتتاح استان سمنان در هفته دولت را آغاز کرد ماراتنی که دو روز به طول می انجامید و سفری ۷۷۰کیلومتری که از سمنان آغاز و به شاهرود، میامی، پل ابریشم، دامغان، امیریه و جنوب دامغان ختم شد تا استاندار در پایان سفری دو روزه به سمنان بازگردد.

نیمی از پروژه های استان سمنان در شرق آن افتتاح شد، این ظاهراً جمله ای دهان پر کن از تعداد طرح های افتتاح شده در شرق استان سمنان است اما با نگاهی به سفر خباز به شاهرود می توان دریافت این طرح ها از نظر کیفیت چندان قابل توجه نیستند برای مثال سالن ورزشی پرنیان در شاهرود در حالی در سفر استاندار قرار گرفت که از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار آن، یک میلیارد تومان آورده شخص سرمایه گذار و ۱۰۰ میلیون تومان وام صندوق مهر امام رضا(ع) بود که سرمایه گذار از مهرماه اقساط آن را آغاز می کند یا مجتمع گاو شیری ۳۰۰ راسی که با هزینه شخصی یک فرد بنا شد، این وضعیت در دامغان نیز دیده می شد وقتی که مدرسه خیر ساز شش کلاسه به نام هفته دولت افتتاح شد مدرسه ای که حتی یک ریال اعتبار دولتی نداشت.

حاشیه سازی در شاهرود برای خباز

سفر خباز اما حاشیه نیز کم نداشت، در بدو ورود او به بسطام عدم حضور تعمدی حجت الاسلام رضوی امام جمعه بسطام در اعتراض به عدم روشن شدن تکلیف برخی مصوبات دولت برای بسطام، نخستین حاشیه را به سفر استاندار سمنان در همان دقایق نخست رقم زد.

خباز در نهایت آمد و مراسم هفته دولت در گلزار شهدا پیگیری شد اما جای خالی امام جمعه بسطام به وضوح دیده می شد جایی که سید محمدرضا هاشمی فرماندار شاهرود با همه تلاشی که کرد نتوانست آنرا پر کند، این درحالی است که در ادامه راه حجت الاسلام عباس امینی امام جمعه شاهرود در مراسم افتتاح چند طرح اقتصادی در روستای قلعه نو خرقان  حضور یافت تا عدم حضور روحانیان در این مراسم چندان به طول نینجامد.

این اما آخرین حاشیه سفر خباز نبود بلافاصله پس از اینکه همه فکر می کردند موضوع عدم حضور امام جمعه بسطام در حال فراموشی است تاخیر ۴۵ دقیقه ای خباز در حضور برای برنامه افتتاح بعدی پروژه ها در شاهرود با اقدامی شتاب زده از سوی دانشمندی، مدیرکل روابط عمومی و دفتر استاندار به خرابی خودروی خباز ربط پیدا کرد مقوله ای که در باور کسی نگنجید.

این موضوع اما یکبار دیگر در یکی از هتل های شاهرود بررسی شد زمانی که مسئولان در سالن نمازخانه مشرف به رستوران این هتل گرد هم آمدند و جلسه ای غیررسمی را بدون حضور خبرنگاران و مسئولان شهرستانی برگزار کردند تا بتوانند به شائبه ها پایان دهند و این باعث شد تا نماز ظهر و عصر استاندار سمنان در شاهرود ۶۰ دقیقه به طول انجامد. خباز با تمام این مسائل شاهرود را ترک کرد و به میامی رفت اما تاخیر در برنامه های او باعث رنجش برخی مردم و مسئولان شد.

۱۴۵طرح در شاهرود افتتاح شد

فرماندار شاهرود در آئین افتتاح همزمان و متمرکز طرح های هفته دولت شهرستان، گفت: ۱۴۱پروژه با اعتبار ۱۰۷میلیارد تومان طی هفته دولت به بهره برداری رسید که از این تعداد ۱۲۵ پروژه عمرانی با اعتبار ۶۴میلیارد و ۴۲۴میلیون تومان و ۱۶ پروژه اقتصادی با اعتباری معادل ۴۳ میلیارد تومان بود.

سید محمد رضا هاشمی بیان کرد: از میان ۱۶ پروژه اقتصادی، پنج پروژه مربوط به شهر شاهرود، دو پروژه در بخش مرکزی، بسطام شش پروژه و در بیارجمند نیز سه پروژه اقتصادی به بهره برداری می رسد که برای ایجاد این طرح ها ۴۳میلیارد و ۴۱۸میلیون تومان صرف شده است.

وی ضمن بیان اینکه با افتتاح پروژه های عمرانی طی هفته دولت برای ۲۳۸ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود، تصریح کرد: از مجموع ۱۴۱ طرح عمرانی و اقتصادی، ۵۲ پروژه در شاهرود، ۹ پروژه در بخش مرکزی، ۴۰ پروژه در بخش بسطام، ۱۷ پروژه در بیارجمند و سه پروژه نیز مجموع شهرستان اجرا می‌شود.

۲۰ میلیارد تومان در بسطام سرمایه‌گذاری شد

استاندار سمنان نیز در گفتگویی با خبرنگار مهر ضمن اشاره به افتتاح متمرکز ۴۰طرح بسطام به مناسبت هفته دولت گفت: ۳۴ طرح عمرانی و شش پروژه اقتصادی با اعتبار ۲۰ میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان به بهره برداری رسید.

محمدرضا خباز ضمن بیان اینکه با افتتاح طرح های عمرانی شاهرود در هفته دولت برای ۲۳۸ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود، ابراز داشت: از این تعداد برای ۱۱۲نفر در شاهرود، ۲۲نفر در بخش مرکزی، ۹۵ نفر در بسطام و ۹ نفر در بیارجمند اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.

وی با یادآوری افتتاح و بهره برداری از ۱۴۱ پروژه شاهرود با ۱۰۷ میلیارد تومان اعتبار طی هفته دولت، افزود: از این تعداد ۵۲پروژه در شاهرود، ۴۰پروژه در بسطام، ۲۹پروژه در بخش مرکزی، ۱۷ طرح در بخش بیارجمند و سه طرح در سایر نقاط شهرستان به بهره برداری خواهد رسید.

پرداخت ۴۴۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی سمنان

استاندار سمنان همچنین با بیان اینکه میزان اعتبارات شاهرود در هفته دولت از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است، ابراز داشت: این شهرستان دارای ظرفیت های فراوان گردشگری، کشاورزی و معدنی است لذا توسعه آن در اولویت قرار دارد و هفته دولت فرصت خوبی برای بیان دستاوردهای نظام است تا امید در دل مردم زنده بماند.

خباز از پرداخت بالغ بر ۴۴۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان سمنان خبر داد و تصریح کرد: با دو برابر شدن سهمیه تسهیلات به میزان ۹۰۰ میلیارد تومان برای سال جاری امیدواریم بتوانیم بخشی از کارگاه های نیمه فعال را مجدد احیا و به تحقق شعار سال کمک کنیم.

 وی با بیان اینکه از ابتدای آغاز به کار دور دوم اعطای تسهیلات بهین یاب در استان سمنان ۹۰ واحد به بانک ها معرفی شدند، تاکید کرد: این واحدها مجموعا ۱۱۸میلیارد تومان تسهیلات دریافت خواهند کرد که منابع آن از طریق تسهیلات سامانه بهین یاب، ویژه واحدهای تولیدی دارای مشکل تامین می شود.

بسطام پتانسیل بالایی در حوزه گردشگری، صنعت و معادن دارد

نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین بابیان اینکه شهر بسطام پتانسیل بالایی در حوزه گردشگری، صنعت و معادن دارد، ابراز داشت: با برنامه ریزی مدون و دقیق اهداف توسعه ای این شهر در بخش گردشگری تحقق خواهدیافت.

سید حسن حسینی شاهرودی در ادامه با تاکید بر اینکه باید فضا را برای ایجاد اقتصاد پایدار در جامعه فراهم کنیم و این مهم با ورود بخش خصوصی محقق خواهد شد، تصریح کرد:  اگر می خواهیم اقتصادی پویا داشته باشیم باید بخش خصوصی در این امر ورود پیدا کرده و مورد توجه قرار گیرد.

وی بابیان اینکه باید با تدوین برنامه جامعه گردشگری با رویکرد ایجاد اشتغال در کشور به سمت ایجاد اشتغال و اقتصاد پایدار حرکت کرد، افزود: دولت دوازدهم تیمی منسجم است که همگرا و هم راستا با تیم اقتصادی دولت به سوی تحقق اهداف قدم برخواهند داشت.

۴۸۸طرح در استان سمنان افتتاح می شود

معاون استاندار سمنان و فرماندار شاهرود هم بابیان اینکه در سطح استان سمنان طی این هفته ۴۸۸ پروژه با اعتبار ۳۸۳میلیارد تومان به بهره برداری می رسد، ابراز داشت: از این تعداد ۴۵۱پروژه عمرانی و ۳۷ پروژه اقتصادی است که سهم شاهرود از این طرح ها ۱۴۱ پروژه با اعتبار ۱۰۷ میلیارد تومان خواهد بود که از این تعداد ۱۲۵پروژه با اعتبار ۶۴میلیارد و ۴۲۴میلیون تومان عمرانی و ۱۶پروژه با ۴۳ میلیارد تومان اقتصادی است.

هاشمی در ادامه تصریح کرد: از میان ۱۶ پروژه اقتصادی، پنج پروژه مربوط به شهر شاهرود، دو پروژه در بخش مرکزی، بسطام شش پروژه و در بیارجمند نیز سه پروژه اقتصادی به بهره برداری می رسد که برای ایجاد این طرح ها ۴۳میلیارد و ۴۱۸میلیون تومان صرف شده که با افتتاح این ۱۶ طرح برای ۲۳۸ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه تعداد پروژه های قابل کلنگ زنی نیز در سطح استان ۶۹ طرح و سهم شاهرود ۲۳پروژه است، افزود: درباره طرح های عمرانی باید گفت در شهر شاهرود ۴۷ پروژه، بخش مرکزی ۲۷ پروژه، بخش بسطام۳۴طرح، بخش بیارجمند۱۴پروژه و در سطح شهرستان شاهرود نیز سه پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 7 شهریور 1396    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام، اخبار استان سمنان،     |
نظرات()