هتل سه ستاره قصر بسطام در استان سمنان روز یکشنبه در قالب طرح‌هاب هفته دولت این شهرستان، با حضور محمدرضا خباز استاندار افتتاح شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با بیان اینکه کار ساخت هتل سه ستاره قصر بسطام از سال 80 توسط هیات امنای امامزاده محمد(ع) بسطام آغاز شد، اما با گذشت 12 سال نیمه‌تمام ماند و از سال 92 سرمایه گذاری با تملک این مجموعه طرح را آغاز و تکمیل کرد، گفت: این هتل در زمینی به مساحت سه هزار و 406 متر مربع و با زیربنای پنج هزار و 606 متر مربع در پنج طبقه ساخته شده است.

حسین خواجه بیدختی در آیین افتتاح هتل قصر بسطام با اشاره به کمبود ظرفیت اقامتی در شهر بسطام گفت: مهمانسرای جهانگردی بسطام نیز ظرفیت اقامت برای تعداد زیادی مهمان نداشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان در خصوص منابع تسهیلاتی که برای اتمام پروژه در اختیار سرمایه گذار قرار گرفته است افزود: 4 میلیارد تومان وام از محل صندوق توسعه و دو میلیارد تومان دیگر از منابع داخلی بانک گردشگری برای تکمیل پروژه به سرمایه گذار پرداخت شده است.

خواجه بیدختی بیان کرد: این هتل با زیربنای پنج هزار و 376 متر مربع در هفت طبقه با 30 اتاق مستقل و 9 سوئیت آماده پذیرایی از مهمانان و گردشگرانی است که به شهر بسطام سفر می کنند.

وی یادآور شد: با افتتاح هتل قصر بسطام برای 43 نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان گفت: دو اقامتگاه بوم گردی در شهر کلاته خیج و مجن، افتتاح یک اقامتگاه بوم گردی در دامغان و افتتاح یک هتل در گرمسار از پروژه های این نهاد است که در هفته دولت به بهره برداری می رسد.


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 6 شهریور 1396    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام، بسطام، اخبار استان سمنان،     |
نظرات()