امام جمعه بسطام گفت: مردم منطقه بسطام خواستار اجرای مصوبه قانونی شهرستان بسطام هستند؛ از مسئولین می خواهیم قدرشناس این مردم فهیم باشند.

به گزارش پایگاه خبری بسطام نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی رضوی در جمع عاشوراییان بسطام گفت: مردم منطقه بسطام خواستار اجرای مصوبه قانونی شهرستان بسطام هستند و از بی صداقتی مسئولین نگران هستند.

رضوی تاکید کرد: مردم منطقه بسطام در قبل و بعد از انقلاب در تمامی برهه های حساس انقلاب و جنگ تحمیلی حضور گسترده داشته اند و ثابت کرده اند تا پای جان پای این انقلاب و نظام ایستاده اند.

امام جمعه بسطام ادامه داد: مردم این منطقه خواسته های بحق و منطقی دارند و از مسئولین انتظار می رود قدرشناس این مردم فهیم و انقلابی باشند.

سیدعلی رضوی تاکید کرد: در سال های اخیر مناطق بسیاری در کشور ارتقا یافتند ولی مصوبه شهرستان بسطام بیش از 4 سال است که معطل مانده و اخیرا نیز مصوبه شهرستان بسطام ابطال گردیده است.

وی به جلسه با وزیر کشور و قول وزیر محترم اشاره کرد و اظهار داشت: در جلسه 3 سال قبل با وزیر کشور، ایشان قول دادند مصوبه شهرستان را اجرا خواهند نمود و به بنده تاکید کردند در جمع مردم بسطام این موضوع را عنوان کنید، ولیکن اکنون بیش از 3 سال است که جلوی اجرای این مصوبه را گرفته اند !

رضوی با اشاره به ارتقای سرخه و آرادان در استان سمنان گفت: آیا مردم بسطام هم باید یک رییس جمهور معرفی کنند تا شاید به خواسته بحق خودشان برسند؟!

امام جمعه بسطام در پایان تاکید کرد: مردم بسطام خیالتان راحت باشد در گفتگوها بر سر مسائل تقسیمات کشوری نه یک وجب خاک می گیریم و نه یک وجب خاک به کسی باج می دهیم!


نماینده شهرستان های شاهرود و میامی در رابطه با موضوع ابطال شهرستان بسطام مردم را به آرامش دعوت کرد و گفت: پیگیر مصوبه شهرستان بسطام هستم و موانع قانونی آنرا برطرف خواهم نمود.

سیدحسن حسینی شاهرودی با اشاره به جلسه خود و حجت الاسلام سعیدی با وزیر کشور عنوان کرد: در آن جلسه وزیر کشور به ما گفت اگر بنا بود مصوبه بسطام اجرا شود در سالهای قبل اجرا شده بود!

حسینی شاهرودی ادامه داد: مصوبه بسطام در مجلس لغو شده و اکنون نیز با شکایت شخصی توسط هیات عمومی دیوان عدالت اداری باطل شده است!

وی در اعتراض شهروندان بسطامی به عملکرد ضعیف خود اظهار داشت: بنده در کربلای معلی با خدای خود و ائمه اطهار عهد کرده ام در خدمت مردم باشم و صادقانه تلاش نمایم و حاضر نیستم آخرت خودم را به دنیای دیگران بفروشم و تاکنون منافع هیچ شخص و گروهی را به منافع عموم مردم ترجیح نداده ام و به هیچ گروهی وابسته نبوده ام!

سیدحسن حسینی شاهرودی افزود: بنده مقصر و پاسخگوی کم کاریهای سالهای گذشته نیستم و اکنون نیز وزارت کشور باید پاسخگوی دلیل ابطال مصوبه شهرستان بسطام باشد!

نماینده شهرستان های شاهرود و میامی عنوان کرد: برای اصلاح مصوبه و برطرف نمودن ایراد مجلس باید برای بخش کلاته خیج دو دهستان تعریف شود که باید پیگیر موضوع باشیم.

حسینی شاهرودی افزود: بزرگان شهرهای شاهرود و مجن خواسته هایی داشته اند که باید جلسه ای تشکیل دهیم تا بین بزرگان منطقه به راه حل مشترکی برای چگونگی خط تقسیمات کشوری دست پیدا کنیم!

عضو شورای شهر بسطام در پاسخ به نماینده شهرستان گفت: آقای حسینی چطور این مصوبه در سال 92 باطل شده و وزیر کشور سال 93 قول اجرای یک هفته ای آنرا داده بودند؟!

احسان احمدی افزود: در سال 94 با همشهریمان آقای اسکندری در وزارت کشور و در رابطه با فرمانداری شهرستان بسطام مصاحبه شده و قرار بر این بود مصوبه شهرستان بسطام اجرا شود ولی ...

احمدی ادامه داد: مردم شهرستان بسطام هیچ مشکلی با هم ندارند و برخی از افراد خاص هستند که بر طبل اختلاف می کوبند!

وی در پایان تاکید کرد: مردم بسطام در کنار مردم تمام شهرها و روستاهای منطقه بوده و برای رفع نقاط ضعف و کاستی های منطقه از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.


حاشیه های مراسم

در طول سخنرانی امام جمعه بسطام و نماینده شهرستان، مردم معترض بسطام بارها اعتراض خود نسبت به دروغگویی مسئولین را فریاد زدند.

امام جمعه بسطام به عدم صداقت مسئولین اشاره کرد و گفت: در شهر بسطام بیش از 4 بنر تبریک به وزیر کشور زده شده بود ولی همین وزیر کشور دو بار به ما قول اجرای مصوبه را داد ولیکن در عمل اتفاقی نیفتاد!

عزاداران شهرستان بسطام با شعار هیهات من الذله سخنان امان جمعه بسطام را تایید کردند و گفتند تا اجرای مصوبه شهرستان بسطام از مواضع بحق و قانونی خود کوتاه نخواهند آمد.

نکته ها

1. این رسانه از مواضع صریح و شفاف امام جمعه محترم شهرمان تشکر و قدردانی نموده و مردم شریف بسطام از ایشان حمایت قاطع می نمایند.

2. متاسفانه نماینده محترم دلیل ابطال مصوبه را ایراد به تک دهستان بودن بخش کلاته خیج می دانند ولیکن مردم بسطام را دعوت به تعامل با شاهرود می کنند!

3. نماینده محترم، تمام مردم منطقه خواستار شهر شدن میغان، قلعه نو خرقان و گلستان هستند، چرا مردم را جلوی هم قرار می دهید؟!

4. مردم منطقه بسطام نگران جاده کشیدن میامی به جیلان و مجن به دهملا نیستند و البته که خوشحال خواهند شد، بلکه از شیطنت های برخی از مسئولین نگران هستند!

5. جناب نماینده حضرتعالی در این 2 ماه که مصوبه بسطام ابطال شده، چه پیگیری انجام دادید، چرا به خودتان زحمت ندادید حتی یک سوال از وزیر کشور بپرسید؟! مگر شما نماینده مردم بسطام نیستید؟!

6. جناب حسینی فرموده بودید که پرونده بسطام در وزارت اطلاعات قطور است، با کدامین استناد چنین سخنی فرمودید؟ مگر مردم بسطام در این سالها چه خطایی مرتکب شده اند که به موضوع شهرستان بسطام برچسب امنیتی می زنید؟!
و چرا کوتاهی خود و سنگ اندازی عده ای را به گردن برادران شریف و سربازان گمنام امام زمان(عج) می اندازید؟!!7. مسئولین دلسوز نظام جلوی بی حرمتی و تمسخر مردم مظلوم بسطام را بگیرند وگرنه مردم آگاه هستند که چگونه به خواسته بحق خود برسند!

8. گفتنی است حضور و اعتراض مردم در مراسم عاشورای حسینی، در پاسخ به بدقولی ها و بی صداقتی مسئولین در عدم اجرای مصوبه شهرستان بسطام بوده است و فلسفه قیام عاشورا نیز چیزی جز حق خواهی و حق طلبی نبود!

در پایان این رسانه از نماینده محترم تقاضا دارد، در مورد مشاورین و اطرافیان خود تجدیدنظر نموده و با دید کلان و منطقی تری به مسائل شهرستان بنگرند.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 9 مهر 1396    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام،     |
نظرات()