Image result for ‫بیانیه‬‎در پی اعتراضات بحق مردم شریف شهرستان بسطام در روز عاشورا، امام جمعه بسطام و اعضای شورای اسلامی شهر بسطام بیانیه مشترکی صادر نمودند.

به گزارش پایگاه خبری بسطام نیوز، در پی اعتراضات بحق مردم شریف شهرستان بسطام در روز عاشورا، امام جمعه بسطام و اعضای شورای اسلامی شهر بسطام بیانیه مشترکی صادر نمودند؛ متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه

ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، بدنبال طرح مطالبات مردم شریف بسطام در روز عاشورا در برخی مجامع و فضاها سوء برداشت هایی شده که موجب رنجش خاطر بعضی عزیزان گشته است.

بدینوسیله اعلام می دارد که مسئولین و مردم شریف بسطام با کمال ادب و احترام و حفظ حرمت ها مطابق فرمایش مقام معظم رهبری به طرح مطالبات به حق خود از مسئولین پرداختند و در این فاصله هیچگونه هتاکی و توهینی را تائید نمی نماییم و حمایت خود را از ائمه محترم جمعه، علما و نماینده محترم شهرستان جناب آقای دکتر حسینی اعلام می داریم.

در پایان از همه بزرگان و مسئولین انتظار دارد با تکیه بر حفظ وحدت و قانون گرائی به حل مشکلات منطقه در جهت رشد و بالندگی هر چه بیشتر تشریک مساعی فرمائید.

دفتر امام جمعه، شورای اسلامی شهر و جمعی از خانواده شهدای بسطام

مقام معظم رهبری در تشریح و تفسیر نامه ی ارزشمند امیرالمونین(ع) به مالک اشتر بیان می کنند:

« ماها اگر بخواهیم در این جایگاهی که هستیم، از احتمال خطای خودمان کم کنیم، باید از سخن درشت خیرخواهان نرنجیم؛ یکی از راههای سلامت این است. …کسی که می‌دانید قصد عناد و دشمنی ندارد، ولو با لحن درشتی هم حرف می‌زند، از او نباید واقعاً برنجید. به سخن نرم و دلنشین چاپلوسان هم دل نسپرید. اگر ما این را رعایت کنیم، به نظر من خیلی به سود ماست. »

مردم حق دارند بعد از گذشت زمان معقولی، از مسؤولان هر یک از بخشها سؤال کنند که نتیجه‌ی کار شما چیست؟ باید خودتان را برای پاسخگویی آماده کنید. باید کار را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که بتوانید محصول و نتیجه‌ی آن را به مردم نشان دهید و دلیل نقایص آن را باز گویید. مردم حسابگر و هوشیارند.

رهبر عزیزم ما بعد از گذشت زمان بسیار غیرمعقولی خواستار اجرای مصوبه قانونی شهرستان بسطام بودیم ولی در کمال ناباوری مصوبه شهرستانمان را باطل کردند و حال هم با غوغاسالاری، مردم شریف شهرم را می کوبند؛ ای کاش شرایطی مهیا می شد تا درد مردم مظلوم شهرم را حضوری به سمع و نظرتان برسانیم!

جهت روشن شدن اذهان عمومی و اهالی محترم شهرستان شاهرود لازم بذکر است در روز عاشورا هیچ گونه هتاکی به امام جمعه محترم و علمای شهرستان (همگی فرزندان خطه عالم پرور بسطام هستند) نشده و مردم شریف بسطام جز مطالبات بحق خود خواسته و سخن دیگری نداشته اند.

متاسفانه مشاهده شده است افرادی کمتر از انگشتان یک دست با ندای وا اسفا عنوان کردند که به علمای شهرستان توهین شده است!

البته این مساله تازگی ندارد، هر زمان که مردم مظلوم بسطام خواسته بحق خودشان را مطرح می کنند افرادی بر طبل اختلاف می کوبند و درخواست عمومی مردم را به بیراهه می کشانند!

از سربازان گمنام امام زمان(عج) تقاضا داریم با هر شخص یا گروهی که در قضیه شهرستان بسطام موجب اختلاف افکنی بین مردم و ایجاد هزینه برای نظام اسلامی و ولایی هستند برخورد صریح و قاطع نمایند.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 11 مهر 1396    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام،     |
نظرات()