Related imageسرپرست پایگاه میراث‌ میراث فرهنگی مجموعه بسطام و خرقان از انعقاد تفاهم‌نامه ارتقای کیفی ابنیه مجموعه تاریخی بسطام که پربازدیدترین سایت گردشگری در استان است خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بسطام نیوز، حامد عادل گفت : این تفاهم نامه با هدف ارتقاء کیفی ابنیه مجموعه تاریخی بسطام و بافت پیرامون آن، بین شهرداری و پایگاه میراث فرهنگی بسطام به امضاء رسید.

وی افزود: این تفاهم نامه در راستای همکاری‌های مشترک سازمان میراث فرهنگی و شهرداری در زمینه معرفی آثار، آموزش شهروندی و حفاظت و مرمت آثار تاریخی کشور و غیره  منعقد شده است.

عادل تصریح کرد: بر اساس این تفاهم نامه حمام مجموعه تاریخی بسطام از طرف شهرداری به پایگاه میراث فرهنگی مجموعه بسطام و خرقان برای انجام مرمت و راه اندازی دفتر پایگاه مجموعه به مدت چهار سال واگذار شد.

سرپرست پایگاه میراث‌فرهنگی مجموعه بسطام و خرقان گفت: اجرای پروژه‌های تحقیقاتی-كاربردی در حوزه میراث فرهنگی، ارائه سمینارها، دوره‌های تخصصی و كارگاه های آموزشی كوتاه مدت، تدوین و تالیف اسناد و مدارك علمی و تبادل آنها، هدایت و حمایت از پایان نامه‌های تحصیلی در مقاطع مختلف در راستای نیازهای تحقیقاتی، حمایت، مرمت و حفاظت از آثار ارزشمند معماری شهر بسطام در همکاری‌های متقابل از جمله مفاد این تفاهم نامه است.

سرپرست پایگاه میراث فرهنگی مجموعه بسطام و خرقان گفت: شاخص‌ترین تعهد شهرداری بسطام در اختیار قراردادن حمام مجموعه تاریخی بسطام به پایگاه میراث فرهنگی برای مدت چهار سال است.

گفتنی است حمام مجموعه تاریخی بسطام از یادگاران دوره قاجار است و جنب مدرسه شاهرخیه واقع شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته شده در تاریخ شنبه 15 مهر 1396    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام، بایزید بسطامی، مجموعه تاریخی بسطام،     |
نظرات()