مهدی عبوریشهردار ساری به عنوان استاندار سمنان و جوانترین استاندار کشور معرفی می شود .

به گزارش پایگاه خبری بسطام نیوز، مهدی عبوری، شهردار مرکز استان مازندران، به عنوان استاندار استان زادگاه رئیس جمهور « سمنان » در جلسه روز چهارشنبه دولت معرفی می شود .

بنا به اطلاع موثق دریافتی پس از مذاكرات به عمل آمده از سوی وزارت كشور با عبوری در خصوص سه گزینه ی استانداری استان های قم،اردبیل و سمنان در نهایت سمنان مقصد مدیریتی « جوانترین استاندار کشور » خواهد بود.

پیش از این استانداری مازندران نیز به عنوان یكی از مقاصد مدیریتی عبوری مطرح بود كه با برنامه دولت در انتصاب استانداران غیر بومی که علی رغم درخواست و حمایت مردمی، جریان های سیاسی، فرهنگی و علما به تحقق نرسید.

مهدی عبوری با قریب به سی و شش سال سن، تجربه شورای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، معاونت صداوسیمای استان مازندران، فعالیت در بخش خصوصی، همكاری با نهادهای مدنی و تشكل های ورزشی در سطح کشور و استان مازندران را دارا است.

در میان سوابق عبوری شهرداری ساری دارای بالاترین اثرگذاری در مجامع سیاسی و اجتماعی و اداری بوده است كه از قریب به شش سال قبل تاكنون ادامه داشته است.

موفقیت ها و اقدامات وی در شهرداری ساری، عبوری را به یكی از شهرداران دارای سبك مدیریت در استان مازندران و كشور تبدیل ساخته است، از سویی به دلیل محبوبیت فزاینده عبوری در شهر ساری و استان مازندران از او به عنوان شخصیت محوری مرکز استان یاد می شود.

افزایش هفت برابری اعتبارات، اجرای پروژه های به جای مانده با گذشت چندین سال، تحقق توسعه شهری در محدوده های مختلف و گسترش فعایت های فرهنكی و اجتماعی با توجه ویژه به حوزه ی جوانان و بانوان بخشی از عملكرد شهردار ساری به شمار می رود.

وی با هدف توسعه گردشگری در مرکز مازندران، بودجه ساری را از  70 میلیارد تومان سال 92 به 700 میلیارد تومان در  سال 96 رسانده است.

عبوری كه از خانواده سه شهید گرانقدر نظام انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی به شمار می رود بهره گیری از ظرفیت تمامی جریان ها و جناح های سیاسی درون نظام را به عنوان رویكرد خود در فعالیت های مدیریتی به ظهور رسانده است .

وی متولد 12 شهریور 1360 اهل ساری و دارای مدرک تحصیلی دكترا در رشته مدیریت می باشد.

عبوری قوی‌ترین و جدی‌ترین گزینه استانداری سمنان

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس و عضو فراکسیون امید خانه ملت با تأیید ضمنی انتخاب عبوری به عنوان استاندار سمنان از سوی وزارت کشور گفت: تغییر استاندار سمنان قطعی است.

احمد همتی افزود: عبوری نیز قوی‌ترین و جدی‌ترین گزینه برای استانداری سمنان است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به قوانین در انتخاب استانداران و احترام گذاشتن به اصل تفکیک قوا اضافه کرد: اما در عین حال با مجمع نمایندگان استان سمنان در این زمینه مشورت شده است.

وی عملگرایی، دفاع از حق و حقوق مردم استان، مشورت پذیری و قانونمداری را از جمله ویژگی‌های استاندار سمنان دانست و اضافه کرد: موضوع انتقال آب از دریای خزر به استان سمنان از مهمترین مطالبات مردمی است که استاندار جدید سمنان باید به آن توجه کند.

استاندار جدید سمنان جوان و عملگرا خواهد بود

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌وگویی این خبر را تأیید کرد و افزود: استاندار جدید سمنان فردی جوان و عمل‌گراست.

ابوالفضل حسن بیکی افزود: با مجمع نمایندگان استان سمنان برای انتخاب استاندار سمنان مشورت شده است و این مجمع نیز ملاک‌های مد نظر آیت الله سید محمد شاهچراغی را به عنوان پدر معنوی استان سمنان مد نظر قرار داده‌ است.


نوشته شده در تاریخ سه شنبه 2 آبان 1396    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام، اخبار استان سمنان،     |
نظرات()