Image result for ‫مسئول پدافند غیرعامل استان سمنان‬‎مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: برنامه‌های کاربردی پدافند غیرعامل در استان سمنان اجرایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بسطام نیوز، ایرج کارخایی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پدافند غیرعامل مجموعه‌ای از اقدامات است که برای حفاظت از زیرساخت‌های کشور در مقابله هجمه‌های دشمنان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه اجرای برنامه‌های کاربردی پدافند غیرعامل در استان سمنان در دستور کار است افزود: سطح پدافند غیرعامل در تمام امور روزمره زندگی گسترده است و باید به آن توجه و اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با تأکید بر اینکه پدافند غیرعامل در حوزه‌های مختلف ازجمله زیست‌محیطی، زیرساخت‌های درمانی، آموزشی و اداری جایگاه ویژه‌ای دارد بیان کرد: توجه به حوزه مدارس و سیستم آموزش‌وپرورش از رویکردهای مهم این نهاد است.

وی با اشاره به برگزاری سه مانور پدافند غیرعامل دانش‌آموزی در مدارس استان سمنان تصریح کرد: این مانورها در ایام هفته پدافند غیرعامل برگزار می‌شود که آموزش‌های اولیه برای وقوع زلزله و سایر مخاطرات طبیعی در محوریت این مانورها قرار دارد.

کارخایی تصریح کرد: دوره‌های آموزش بهداشتی در دو سطح خود مراقبتی و پیشگیری از برنامه‌های دیگر این نهاد به مناسبت هفته پدافند غیرعامل به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه هفته پدافند غیرعامل از ششم آبان ماه آغاز می‌شود اضافه کرد: در سراسر استان سمنان زنگ پدافند غیرعامل در مراسم صبحگاه مدارس به‌صورت هم‌زمان به صدا درمی‌آید.

مدیرکل پدافند غیرعامل با تأکید بر لزوم همکاری و تعامل دستگاه‌های اجرایی در سراسر استان برای برگزاری برنامه‌های پدافند غیرعامل یادآور شد: هر سازمان و اداره ای متناسب با نوع فعالیت خود نیازمند رعایت اصول پدافندی است که باید در این خصوص آموزش‌های اولیه و تدابیر کاربردی انجام شود.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 1 آبان 1396    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: اخبار شهرستان بسطام، اخبار استان سمنان، اخبار ایران و جهان،     |
نظرات()