امام‌جمعه موقت بسطام بابیان اینکه ترامپ می‌خواهد اسلام را از روی صفحه روزگار محو کند، گفت: دشمنی آمریکا با اسلام تمامی نداشته و توطئه‌های استکبار جهانی هر روز ظهور می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بسطام نیوز، حجت‌الاسلام احمد نظری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بسطام به میزبانی امامزاده سید ابوالقاسم(ع) این شهر، ضمن بیان اینکه ترامپ نقشه نابودی اسلام را از صفحه روزگار در سر دارد، تأکید کرد: باید هوشیار بود تا این توطئه آمریکا نیز مانند سایر فتنه‌انگیزی‌هایش در بین کشورهای مسلمان، به گورستان تاریخ بپیوندد.

وی افزود: امروز آمریکا به‌واسطه شکستی که در منطقه و در مقوله داعش خورده، می‌کوشد تا به‌نوبه‌ای تلافی کند و به همین دلیل است که مقوله بیت‌المقدس را بیان می‌کند و این یعنی مرگ آمریکایی‌ها در منطقه و افولی که این کشور را به اینجا کشانده است.

آمریکا به دنبال توطئه علیه اسلام در منطقه

امام‌جمعه موقت بسطام ضمن تأکید بر اینکه آمریکا و متحدانش در منطقه توطئه‌های شومی را به‌صورت پیاپی در دست اجرا دارند، تأکید کرد: آخرین توطئه آن‌ها که خنثی شد، مقوله رئیس‌جمهور یمن بود که مانند ابوموسی اشعری، فردی خیانت‌کار به مردم و مسلمانان و دست‌نشانده استکبار جهانی موردحمایت آل سعود محسوب می‌شد.

نظری بابیان اینکه نتیجه خیانت شورای مشورتی سران یمنی که از آن امثال عبدالله صالح بیرون آمدند، هنوز گریبان گیر مردم این کشور است، تأکید داشت: صالح، به سرنوشت شومی دچار شد و هر خائنی دچار آن می‌شود.

وی افزود: ترامپ در کشورهای منطقه در حال فتنه‌انگیزی است و از بیان آن نیز ابایی ندارد، او در اولین سفر خارجی‌اش به عربستان رفت و نشان داد که این کشور چه نقشی در منطقه و در مواجهه با فتنه‌انگیزی‌هایش در کنار اسرائیل دارد سپس برای استهزای مسلمانان؛ به دیدار پاپ رفت و در هر دو سفر برداشت‌ها و پیام‌های سیاسی مخصوص خود را القا کرد.

آمریکا از ایران در هراس است

امام‌جمعه موقت بسطام گفت: جنایات و توطئه‌های ترامپ از همان روز نخست ریاست جمهوری‌اش بر همگان معلوم شد و دنیا متوجه شد که وی به دنبال فتنه‌گری در بین کشورهای مسلمان است تا در منطقه خاورمیانه جنگ‌افروزی و اختلاف افکنی کند.

نظری در دیگر بخش سخنان خود ضمن بیان اینکه امروز باید در برابر توطئه‌های دشمنان ایستاد و از آن‌ها هراسی به دل راه نداد، تأکید کرد: آمریکا و متحدانش از قدرت ایران اسلامی در منطقه در هراس هستند و نمونه این ترس در نامه رئیس سیا به سردار سلیمانی مشخص بود که وی تلویحاً از رزمندگان اسلام خواسته بود حال که بر داعش چیره شده‌اند، به پایگاه‌های نظامی‌شان در منطقه کاری نداشته باشند اما بعداً متوجه شدند که سلیمانی حتی آن نامه را بازهم نکرده چراکه پاسخ وی مشخص است «ما راه خودمان را می‌رویم».

وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی آمریکا و اسرائیل را فرعون زمان دانستند اما تعجب از برخی کشورهای به‌ظاهر مسلمان منطقه همچون عربستان و امارات است که با این فراعنه همراه شده و در قبال جنایاتشان سکوت می‌کنند لیکن زمان کوتاهی از این امر نخواهد گذشت که چهره شوم برخی کشورها، در منطقه و جهان اسلام افشا می‌شود.

منبع:مهر

نوشته شده در تاریخ جمعه 17 آذر 1396    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام،     |
نظرات()