بسطام - خبرگزاری مهر: شهردار بسطام ضمن گلایه از عدم توجه مسئولان گردشگری استان سمنان به شهر نمونه گردشگری بسطام، گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید گامهای بلندتری بر دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن حسنی شامگاه چهارشنبه در مصاحبه مطبوعاتی یادآور شد: در جلسه مورخ 23 خرداد 1386 هیئت وزیران که در سمنان برگزار شد، شهر بسطام به استناد ماده هشت قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، به‌عنوان شهر نمونه گردشگری تعیین شد.

وی تصریح کرد: بعد از این مصوبه هیئت دولت، ‌باید از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اختصاص اعتبارات و جذب سرمایه، گامهای بزرگی برای معرفی این شهر نمونه گردشگری بین‌المللی برداشته می‌شد و اقداماتی هم صورت گرفت اما این اقدامات در حد انتظارات این شهر تاریخی نیست.

حسنی عنوان کرد: در استان سمنان 23 منطقه به عنوان مناطق گردشگری معرفی شده‌اند و تنها دو شهر بسطام و شهمیرزاد به عنوان شهرهای نمونه گردشگری بین‌المللی انتخاب شده‌اند که نشان از توان و قابلیت بالای این شهرها برای جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد.

وی اظهار داشت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" نامیده شده،‌باید این قابلیت‌ها و سرمایه‌های خدادادی را غنیمت شمرده و برای ایجاد اشتغال و درآمدهای پایدار استفاده کنیم که تحقق آن با کمک مسئولان ارشد استان و مدیران گردشگری، دور از دسترس نیست.

شهردار بسطام در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر که برای جذب سرمایه‌گذار چه کرده‌اید، گفت: متولی این امر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است، اما شهرداری با توجه به اهمیت موضوع، به سهم خود از مشاور طرح‌های جامع و تفصیلی و همچنین طرح جامع حریم شهر، خواسته است که مطالعات خود را با رویکرد گردشگری انجام دهد.

حسنی اضافه کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر بسطام اعلام آمادگی و همکاری همه جانبه خود با سرمایه‌گذاران در این بخش را اعلام می‌کند.

به گزارش مهر، شهر بسطام در شش کیلومتری شمال شرقی شاهرود و حدود 10 هزار نفر جمعیت دارد.

زیارتگاه امامزاده محمد بن جعغر صادق(ع)، مقبره بایزید بسطامی، گنبد غازان خان، برج کاشانه، مسجد جامع، منار سلجوقی، مدرسه شاهرخیه، مسجد اول و دوم بایزید بسطام از جمله آثار تاریخی این شهر کهن است.

نوشته شده در تاریخ شنبه 6 خرداد 1391    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: اخبار شهرستان بسطام، شهرستان بسطام،     |
نظرات()